Druhowie z OSP Czeczewo najlepsi w powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych

poniedziałek, 18 września 2017 r., 00:01
fot. MD-Z

Druhowie z dwudziestu dwóch jednostek OSP stanęli do rywalizacji o miano najlepszych w powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych. W tym roku gospodarzem zmagań była gmina Chmielno. Najlepiej z konkurencjami regulaminowymi poradzili sobie ochotnicy z Czeczewa. W ćwiczeniach alarmowo-bojowych puchar zwycięstwa wznieśli z kolei druhowie ze Zgorzałego. W I powiatowych zawodach z ratownictwa medycznego najlepiej wypadło z kolei OSP Dzierżążno.

W niedzielne popołudnie na stadionie gminnym w Chmielnie odbyły się sportowo-pożarnicze zawody członków czynnych jednostek OSP z powiatu kartuskiego. Druhowie, którzy najlepiej poradzili sobie w zmaganiach gminnych i zdobyli w nich miejsca I-III rywalizowali w zmaganiach z ochotnikami z całego powiatu. Druhowie sprawdzili się m.in. w musztrze, sztafecie oraz ćwiczeniach alarmowo-bojowych.

W tym roku zmaganiom towarzyszyły I Powiatowe Zawody w Ratownictwie Medycznym. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn z OSP Dzierżążno, Banino, Stężyca, Goręczyno i z gminy Sulęczyno. Zespoły zmierzyły się m.in. z testem pisemnym, musiały przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową osoby dorosłej i użyć półautomatycznego zewnętrznego defibrylatora.

- Zawodnicy musieli się też zaprezentować się w ćwiczeniu praktycznym ze scenką z inscenizacją wypadku samochodowego. Odnotowujemy bardzo wiele miejscowych zagrożeń z udziałem samochodów, dlatego bardzo ważne jest, by ciągle trenować i pogłębiać wiedzę - podkreślał mł. asp. Marcin Megier.

- Nasze działania obecnie są bardzo zróżnicowane, dziś pozostajemy strażą pożarną tylko z nazwy. Interweniujemy przy pożarach, miejscowych zagrożeniach, wypadkach, dlatego uważam, że należy każdą rodzinę ratownictwa w jakiś sposób promować i docenić. Te zawody są okazją do tego, by się spotkać i poćwiczyć. Drużyny biorące udział w zawodach reprezentowały bardzo wysoki poziom. Różnice między poszczególnymi miejscami wynosiły po jednym punkcie - dodał.

Wyniki klasyfikacji generalnej:

1. miejsce - OSP Czeczewo
2. miejsce - OSP Zgorzałe
3. miejsce - OSP Sulmin
4. miejsce - OSP Banino
5. miejsce - OSP Goręczyno
6. miejsce - OSP Gowidlino
7. miejsce - OSP Sierakowice
8. miejsce - OSP Borzestowo
9. miejsce - OSP Kistowo
10. miejsce - OSP Chmielno
11. miejsce - OSP Stężyca
11. miejsce - OSP Sulęczyno
12. miejsce - OSP Skrzeszewo
13. miejsce - OSP Pomieczyńska Huta
14. miejsce - OSP Ostrzyce
15. miejsce - OSP Szymbark
16. miejsce - OSP Przodkowo
17. miejsce - OSP Staniszewo
18. miejsce - OSP Kolonia
19. miejsce - OSP Mojusz
20. miejsce - OSP Pomieczyno
OSP Mściszewice - NKL

Ćwiczenia alarmowo-bojowe:
1. miejsce - OSP Zgorzałe
2. miejsce - OSP Goręczyno

Klasyfikacja indywidualna - sztafeta pożarnicza 7 x 50 m :
1. miejsce - Patryk Kunkel z OSP Skrzeszewo, gmina Żukowo
2. miejsce - Mateusz Cyman z OSP Zgorzałe, gmina Stężyca
3. miejsce - Marcin Cieślewicz z OSP Ostrzyce, gmina Somonino
4. miejsce - Michał Denisewicz z OSP Kistowo, gmina Sulęczyno

Wyniki I Powiatowych Zawodów w Ratownictwie Medycznym:
1. miejsce - OSP Dzierżążno
2. miejsce - OSP Stężyca
3. miejsce - OSP Goręczyno
4. miejsce - OSP Banino
5. miejsce - Gmina Sulęczyno

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.