II Bieg Arasmusa za nami

poniedziałek, 18 września 2017 r., 11:59
fot. AL

Kilkuset biegaczy stanęło na starcie Biegu Arasmusa - wielkiej sportowej imprezie, która już po raz drugi odbyła się w Kiełpinie. Uczestniczyli w nim zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Zwycięzcą biegu głównego został Tomasz Grycko, najszybszą kobieta zaś okazała się Ewelina Paprocka.

Bieg Arasmusa to jedna z największych imprez sportowych na Kaszubach. Organizatorzy aspirują ku temu, by był to najszybszy bieg atestowany na dystansie 5 kilometrów nie tylko na Pomorzu, ale i w całym kraju.

W pierwszej, ubiegłorocznej edycji, która towarzyszyła obchodom 775-lecia Kiełpina, w biegu głównym wystartowało 375 zawodników, w tegorocznej edycji było ich około 600. Biegowi towarzyszył również Marsz Arasmusa na 5 km.

Ponadto nie zabrakło też biegów dla dzieci. Imprezę po raz kolejny można zaliczyć do udanych. A następna edycja, już za rok.

Z wynikami biegu głównego, jak i marszu można zapoznać się tutaj.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.