Sprawdzone prezenty od babci i dziadka, czyli co kupić wnukom na Mikołajki

wtorek, 19 września 2017 r., 09:05
fot. nadesłane

Babciom i dziadkom niekiedy brakuje pomysłu na prezent dla wnuków. Z tego powodu już kilka miesięcy wcześniej szukają inspiracji, jaki podarunek wręczyć ukochanym wnuczętom na Mikołajki. Oglądanie reklam w telewizji i wybieranie na ich podstawie zabawek nie musi być jednym rozwiązaniem tego problemu. Istnieją bowiem zabawki, które zawsze ucieszą dzieci. Ich kupno w każdym przypadku będzie trafionym pomysłem.

Lalki, które kochają wszystkie dziewczynki

Od lat dziewczynki uwielbiają zabawę lalkami. Najmłodsze dziewczynki ucieszą się z pewnością ze szmacianej laleczki. Można ją wręczyć nawet niemowlętom - maluszki mogą je przytulać w łóżeczku czy jeździć z nimi w wózku. Dziewczynki w wieku przedszkolnym z radością rozpakują lalki bobasy. Kilkulatki uwielbiają zabawę w mamę i opiekowanie się lalką, którą można wozić w wózku i karmić "magiczną" buteleczką. Dziadkowie mogą dodatkowo kupić wózek dla wręczanej lalki bobasa, na przykład model dostępny na brykacze.pl/wozki-dla-lalek-23. Dziewczynki w wieku wczesnoszkolnym ucieszą się za to z lalki Barbie, która będzie posiadała szereg akcesoriów i sukienek do przebierania.

Zdalnie sterowane zabawki dla chłopców

Chłopcy bez względu na wiek uwielbiają zabawki zdalnie sterowane. Najbezpieczniejszym wyborem są samochody, jednak kilkulatki mogą ucieszyć się również z traktorów, samolotów, łódek i innych pojazdów. Różne zabawki sterowane pilotem można znaleźć na brykacze.pl/zabawki-zdalnie-sterowane-32. Dziadkowie mogą również postawić na zwykłe samochodziki, jeśli obawiają się, że maluch podczas nieostrożnej zabawy sterowanym pojazdem zrobi krzywdę sobie lub rodzeństwu. W takim przypadku dobrym wyborem będą duże koparki, ciężarówki czy traktory wykonane z solidnego tworzywa sztucznego. Można wykorzystywać je do przewożenia klocków czy piasku z piaskownicy.

Ile kosztują prezenty na Mikołajki?

Dziadkowie często obawiają się, że prezenty dla ich wnuków zrujnują ich domowy budżet. Jest to jednak bezpodstawna obawa. Dobrze wykonaną lalkę można kupić już za 50-60 złotych, a zdalnie sterowany samochodzik za kilkanaście złotych więcej. Wózek dla lalek można natomiast nabyć już za 30-40 złotych. W przypadku nieco droższych prezentów można złożyć się na ich zakup z drugimi dziadkami lub rodzicami dziecka. Czasami warto kupić jeden podarunek, o którym marzy kilkulatek, zamiast kilku tańszych prezentów, z jakich chłopiec lub dziewczynka ucieszy się o wiele mniej.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.