Pomieczyno. Z rodzicami o bezpieczeństwie ich pociech

wtorek, 19 września 2017 r., 09:27
fot. nadesłane/KPP Kartuzy

"Profilaktyka = bezpieczeństwo" - to temat przewodni spotkania kartuskiej funkcjonariuszki z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Pomieczynie. Policjantka przekazała opiekunom najważniejsze informacje na temat bezpieczeństwa, w szczególności bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

W Szkole Podstawowej w Pomieczynie st. sierż. Magdalena Formela z kartuskiej komendy rozmawiała z rodzicami o bezpieczeństwie ich dzieci w szkole oraz poza nią. Policjantka zwróciła obecnym uwagę min. na zagrożenia związane z używaniem substancji psychoaktywnych, kierowaniem pojazdami bez uprawnień oraz odpowiedzialnym korzystaniu z portali społecznościowych.

Wizyta miała na celu zwrócenie uwagi rodziców nastolatków, na problem jakim są, m.in. dopalacze i inne środki odurzające, po które w ostatnim czasie sięga młodzież. Policjantka zachęcała do wspólnej rozmowy. Zebranym przekazano informacje o zdrowotnych, prawnych, a także społecznych konsekwencjach zażywania tych psychoaktywnych środków.

Głównym celem tej wizyty było jednak uświadomienie rodzicom zagrożenia na jakie narażone są ich dzieci, a przede wszystkim uświadomienie jak ważna jest ich szybka reakcja. W spotkaniu wzięło udział około 60 osób, zarówno rodziców jak i nauczycieli.

nadesłane/KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.