Mistrzowie parkowania w akcji

środa, 20 września 2017 r., 08:44
fot. nadesłane

Po raz kolejny za sprawą naszych Czytelników powracamy do tematu mistrzów parkowania. W tej odsłonie prezentujemy głównie zaparkowane samochody na chodnikach, boisku sportowym, ścieżkach rowerowych, czy utrudniające przejazd innym pojazdom.

O problemie parkujących "gdzie popadnie" pisaliśmy już nie raz. Prawdziwych "mistrzów kierownicy" można spotkać na praktycznie każdej uliczce i parkingu. Nagminnie auta zostawiane są na strefach wyłączonych z ruchu, przy skrzyżowaniach, na pasach, wjazdach na prywatne posesje czy wreszcie w miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Częstokroć kierowcy niewiele robią sobie też z namalowanych na asfalcie linii wyznaczających miejsca postojowe, zatrzymując się po środku i zajmując tym samym nie jedno, a dwa miejsca lub poza placem wyznaczonym do parkowania, utrudniając tym samym przejazd innym pojazdom. To już niestety standard i codzienność.

Tym razem prezentujemy "mistrzów kierownicy" między innymi parkujących na miejscach dla osób niepełnosprawnych, czy ścieżkach rowerowych.

- Nie dość, że kierowcy parkują na ścieżkach rowerowych, to nie widzą w tym najmniejszego problemu. Co więcej oburzają się, że zwraca się im uwagę. Twierdzą bowiem, że nic się stało, bo przecież zaraz odjadą. Ciekawe,co by powiedział taki kierowca, gdybym to ja zostawił rower na środku jezdni? - oburza się nasz Czytelnik, rowerzysta.

Nie zabrakło i chętnych kierowców, którzy zaparkowali swoje samochody na boisku sportowym.

- Ci kierowcy przedłużyli sobie parking, parkując na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach. Co więcej, pogoda dopisywała, na boisku, przy którym znajduje się także plac zabaw, zebrało się sporo dzieci i młodzieży, którzy mogli zapomnieć o zagraniu w piłkę. Piękny przykład dorośli dają dzieciom. Tylko pogratulować pomysłowości - podkreśla nasz Czytelnik.

Na podobne sytuacje trafiło z pewnością także wielu z Was. Jeśli macie zdjęcia obrazujące "pomysłowość" kierowców, prześlijcie je do nas. Opublikujemy wszystkie!

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.