Czy suplementy diety pomagają w skutecznym odchudzaniu?

czwartek, 21 września 2017 r., 08:55
fot. nadesłane

W telewizji, prasie, w internecie - reklamy suplementów diety na odchudzanie dostępne są obecnie niemalże wszędzie. Czy jednak w ich stosowanie rzeczywiście potrafi przynieść oczekiwane rezultaty?

W sprzedaży możemy znaleźć szeroką gamę suplementów diety przeznaczonych dla osób odchudzających się. Znajdziemy je nie tylko w aptekach, ale również w drogeriach. Kupimy je przez internet. Reklamy obiecują nam zachwycające efekty - wystarczy zażywać tabletki regularnie, aby niedługo cieszyć się wymarzoną sylwetkę. Sprawa jest jednak bardziej złożona.

Suplementy to nie wszystko

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od tego, że suplementy diety nie spowodują samodzielnie, że magicznie schudniemy kilka czy kilkadziesiąt kilogramów. Do tego, aby uzyskać odpowiednie rezultaty, potrzebujemy także właściwej diety oraz ruchu. Co więcej, niektóre suplementy wymagają ruchu, aby mogły zadziałać, na przykład te z L-karnityną.

Zatem suplementy same w sobie nie dadzą nam spektakularnych efektów - gdy nadal będziemy prowadzili niezdrową dietę i nie będziemy się ruszali, nie zauważymy różnicy. Jednak ruch i dieta w połączeniu z suplementami pozwolą nam uzyskać lepsze wyniki.

Jak wybrać odpowiednie suplementy diety?

Jeżeli również interesuje cię skuteczne tabletki na odchudzanie z suplementami diety, warto wiedzieć, na do zwrócić uwagę przy ich doborze. W sprzedaż znajdziemy trzy główne rodzaje suplementów, a mianowicie spalacze tłuszczu (fat burnery), suplementy regulujące metabolizm oraz suplementy zmniejszające łaknienie.

Pierwsze z nich zawierają składniki wspomagające spalanie tłuszczu, głównie podczas wysiłku. Drugie z nich zawierają błonnik i inne składniki wpływające na poprawę metabolizmu i trawienia, aby spalanie kalorii było szybsze. Trzecie to suplementy obniżające apetyt, na przykład zawierają one błonnik lub chrom.

Warto też wspomnieć o bezpieczeństwie suplementów. Te bazujące na roślinnych składnikach mogą być używane zasadniczo bez ryzyka. Uważajmy jednak na nielegalne w Polsce suplementy, które znajdziemy na przykład na portalach ogłoszeniowych czy forach. Mogą spowodować nawet zagrożenie dla życia! Sprawdź również nasz włoski ranking tutaj: pastiglie per dimagrire.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.