Jak przygotować projekt fotokalendarza?

czwartek, 21 września 2017 r., 20:06
fot. nadesłane

Fotokalendarze są coraz popularniejszymi prezentami wręczanymi rodzicom bądź dziadkom. Zdjęcia z uśmiechniętymi wnukami lub dziećmi sprawiają bowiem, że na twarzach nieco starszych członków rodzin każdego dnia gości uśmiech. Jak samodzielnie przygotować projekt tego wyjątkowego prezentu?

Projekt łatwiejszy niż się wydaje

Aby przygotować projekt fotokalendarza, wystarczy podstawowa umiejętność obsługi komputera. Nie trzeba obsługiwać programów graficznych, ani korzystać z płatnego oprogramowania. Producent fotokalendarzy udostępnia darmową aplikację, dzięki której można wykonać projekt kalendarza z wybranymi przez siebie fotografiami. Każdy zamawiający może przygotować dowolną ilość projektów, spośród których wybierze jeden, jaki zrealizuje. Aplikacja pozwala zaprojektować kalendarz ze zdjęć na podstawie wybranego szablonu kalendarza kuchennego, biurkowego, czy też z praktycznym okienkiem. Bez względu na wybrany model, zdjęcia tworzyć kolaż bądź być ozdobione ramkami lub innymi efektami.

Sporządzenie projektu fotokalendarza zajmuje jedynie kilka minut. Warto pamiętać, że do projektowania powinno się wybierać fotografie portretowe, pozowane, bądź inne, lecz pozbawione wielu drobnych detali. Jest to istotne ze względu na to, że po wydrukowaniu kalendarza szczegóły zdjęć mogą stać się słabo wyraźne z powodu zmiany rozdzielczości fotografii. Dodatkowo na etapie projektowania można zadecydować, że kalendarz ze zdjęć zostanie wydrukowany na papierze o fakturze skórki pomarańczy. Papier tego typu jest nabłyszczany specjalnym lakierem, dzięki czemu wygląda niczym odbitka wykonana w zakładzie fotograficznym.

Gdy projekt jest gotowy, wysyła się go do producenta, a następnie dokonuje się płatności. Zwykle na wydrukowany produkt czeka się około 4 dni roboczych, jednak w okresie tuż przed Bożym Narodzeniem, czas oczekiwania na przesyłkę może znacznie się wydłużyć. Z tego powodu warto zamówić kalendarz ze zdjęciami wcześniej, gdy tylko pojawią się szablony na kolejny rok.

Ile kosztuje fotokalendarz?

Zamówienie fotokalendarza kosztuje stosunkowo niewiele. Spersonalizowany prezent w tym przypadku nie rujnuje domowego budżetu, gdyż realizacja jednego projektu wiąże się z wydatkiem około 40-50 złotych. Nieco więcej zapłacą zamawiający, którzy zdecydują się na dekoracyjny papier do drukowania lub na zapakowanie kalendarza na prezent. Ewentualną dodatkową opłatą za fotokalendarz jest koszt związany z wykonaniem zamówienia priorytetowo, jednak bardziej opłacalne jest przygotowanie projektu wcześniej.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.