Przed nami sportowy weekend z giełdą mam

czwartek, 21 września 2017 r., 21:01

Przed nami kolejny wrześniowy już weekend. Rozpocznie się on na sportowo, a mianowicie Powiatowymi Biegami Brzegiem Raduni, w sobotę Szkoła Podstawowa nr 1 w Kartuzach zaprasza na kolejną Giełdę Mam, a UKŻ Lamelka na Mistrzostwa Kartuz w żeglarstwie. Nie zabraknie też innych propozycji na spędzenie najbliższych dni.

Piątek

Powiatowe Biegi Uliczne "Brzegami Raduni"
Przed nami 22. Regionalne Uliczne. Impreza ma charakter otwarty. Startować w niej mogą dzieci, młodzież, seniorzy, jak i oldboje. Rokrocznie w biegach startują uczniowie z ponad 40 szkół województwa pomorskiego - szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Międzypaństwowy mecz Polska-Ukraina w Kickboxingu
Przed nami emocjonujący międzypaństwowy pojedynek najlepszych zawodników z Polski i Ukrainy w kickboxingu. Podczas piątkowej gali zobaczymy dziewięć walk z udziałem medalistów mistrzostw świata, Europy i Pucharów Świata. W składzie biało-czerwonych zobaczymy zawodników z Legnicy, Piaseczna, Warszawy, Krakowa, Szczecina, Odolanowa, Gdańska i Kartuz. Kaszuby reprezentować będzie Mikołaj Krause w wadze junior ciężkiej do 89 kg. W meczu nie zobaczymy Kamila Matei, który miał stoczyć walkę o pas w kategorii 69 kg. Kamila wykluczyła kontuzja w ostatnim etapie przygotowań do gali. Start wydarzenia w piątek o godzinie 18. w Galerii Metropolia w Gdańsku. Wstęp bezpłatny.

Sobota

Jesienna Giełda Mam w Kartuzach
Szkoła Podstawowa nr 1 w Kartuzach zaprasza w sobotę, 23 września na kolejną Giełdę Mam. To wyjątkowa impreza dedykowana wszystkim rodzicom, również tym przyszłym. Dla jednych jest doskonałą okazją do pozbycia się niepotrzebnych dziecku akcesoriów i ubranek, dla drugich zaś do wymiany bądź kupienia fajnych rzeczy w dobrej cenie na kolejny sezon.W trakcie giełdy można sprzedać bądź nabyć m.in. ubranka dziecięce i ciążowe, zabawki, wózki, nosidełka, łóżeczka, książeczki i wiele innych akcesoriów. Każda edycja giełdy przyciąga spore grono zainteresowanych - zarówno kupujących, jak i sprzedających. Przynosi też obustronne korzyści. Panie, które sprzedają mogą pozbyć się zalegających w domu dziecięcych rzeczy, z których ich pociechy wyrosły i przy okazji odrobinę zasilić domowy budżet, a inne mamy mogą nabyć ubranka i akcesoria dla swoich maluchów w bardzo korzystnych cenach.

III Żeglarski Puchar Kaszub - XI Mistrzostwa Kartuz
Przed nami największa impreza regatowa na Kaszubach. Zapraszamy do udziału w XI Mistrzostwach Kartuz. Regaty będą rozgrywane na akwenie Jeziora Brodno Wielkie w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze. Zawody odbędą się w klasach: Optymist, Omega, Cadet, Vaurien, Open.

Trening Canicross w Żukowie
Canicross to forma aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, łącząca wysiłek fizyczny z formą dogoterapii. Polega na pokonaniu trasy w terenie (od 2,5 km do 7 km) z psem przypiętym do uczestnika za pomocą linki z amortyzatorem. Treningi odbywają się w Parku nad Jeziorkiem w Żukowie oraz w Skrzeszewie. Projekt ten współfinansowany jest w ramach Funduszu Akumulatora Społecznego pod nazwą "Canicross jako dogoterapia dla aktywnych".

Casting do zespołu Czarodzieje z Kaszub
Zespół Czarodzieje z Kaszub to najbardziej znany na Kaszubach i jedyny w Polsce dziecięcy zespół rockowy. Teraz możesz dołączyć do jego składu. Zespół poszukuje bowiem nowych członków. Dziecięcy zespół rockowy Czarodzieje z Kaszub zaprasza dzieci w wieku 8-12 lat Casting odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 września w godz. 11-13 w świetlicy wiejskiej w Borkowie ul. Kartuska 56 (zielony budynek sąsiadujący z Biedronką). Chętni do zespołu proszeni są o przygotowanie dwóch dowolnych piosenek.

X Ogólnopolski Turniej Dziewcząt w Piłce Siatkowej "Troyan Cup"
Uczniowski Klub Sportowy Troyan Chmielno zaprasza na Turniej Dziewcząt w Piłce Siatkowej. W najbliższy weekend na Hali Sportowej w Chmielnie rozegrane zostaną ogólnopolskie zawody. Cel imprezy jest popularyzacja Chmielna jako miejscowości rekreacyjnej, przyjaznej do uprawiania sportu, popularyzacja Piłki Siatkowej jako formy aktywnego spędzania czasu, wolnego od patologicznych zachowań "bez alkoholu i używek", integracja zawodniczek różnych województw.

Niedziela

Kiermasz sadzonek w Borowie
Stowarzyszenie Dla Borowa zaprasza na kiermasz sadzonek. Uzyskane środki przeznaczone zostaną jako darowizny na cele statutowe Stowarzyszenia Dla Borowa. Rośliny będzie można zakupić w godzinach od 9. do 13. w świetlicy wiejskiej.

Rowerowa wyprawa przed Harpaganem
Jak co roku Rowerowe Kaszuby zapraszają wszystkich miłośników rowerowych przygód na rekonesans terenów leśnych przed kolejną edycją rajdu na orientację Harpagan. Tym razem będą to okolice Szemuda, Rumi oraz Wejherowa. Start godzina 10. w Szemudzie przy ul.Wejherowskiej 49 (Parafia Św. Mikołaja), dojazd na miejsce spotkania samochodami we własnym zakresie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.