Kolejni nietrzeźwi kierowcy - jednego zatrzymali mieszkańcy, drugiego policjanci po pościgu

poniedziałek, 25 września 2017 r., 12:37
fot. nadesłane

Kolejnych trzech nietrzeźwych kierowców policjanci wyeliminowali z ruchu w miniony weekend na drogach powiatu kartuskiego. Rekordzista miał aż 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano go dzięki mieszkańcom. Kolejny nie zatrzymał się do kontroli i policjanci ruszyli za nim w pościg. Najpierw próbował uciekać samochodem, potem pieszo.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach w miniony weekend zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.

Pierwszy z amatorów jazdy na podwójnym gazie został zatrzymany tuż po północy, w nocy z soboty na niedzielę, w Sulęczynie. 47-letniego kierowcę samochodu marki hyundai zatrzymano dzięki interwencji mieszkańców. Po przebadaniu przez policję okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany kilkanaście minuty później w Starkowej Hucie. Policjanci z Somonina zatrzymali do kontroli dostawczego forda. W jej trakcie okazało się, ze kierujący nim 37-latek jest nietrzeźwy. Miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

W niedzielę o godz. 11. 40 w Szklanej policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierowcę dostawczego volkswagena. 48-letni mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli. Przyśpieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Policjanci zastosowali sygnały dźwiękowe i błyskowe, jednak kierowca dalej uciekał. W pewnym momencie zatrzymał pojazd i zaczął uciekać pieszo. Zatrzymano go chwilę później. Okazało się, że był nietrzeźwy.

Cała trójka straciła prawo jazdy i niebawem odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, dodatkowo kierowca volkswagena odpowie za niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat pięciu.

MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.