Systemy reklamowe na targi podstawą reklamy

środa, 27 września 2017 r., 08:48
fot. nadesłane

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, jak się przygotować na targi reklamowe czy firmowe, podczas których będą prezentować swoją spółkę i jej ofertę. Jedną z ciekawszych propozycji są podwieszane systemy reklamowe. Na suficie nad stoiskiem firmy podwiesza się wielkie płótno, na którym można umieścić dowolną grafikę.

Dlaczego system podwieszany?

Jaki jest sens w przygotowywaniu tak wielkiego systemu podwieszanego? Nawet jeśli na targach będzie wiele stoisk, a na każdym z nich będą różnorodne standy reklamowe, roll-upy i inne metody reklamy, to porządnie przygotowany system podwieszany z ciekawą grafiką może przyciągnąć klientów ze sporej odległości, dominując nad wszystkimi stoiskami. Oczywiście, najpierw trzeba uzyskać zgodę organizatorów na zamontowanie takiej konstrukcji. Czasami być może trzeba będzie dopłacić za taką przyjemność. Z drugiej strony, wymiary takiego banneru są naprawdę potężne, a całość może być widoczna z obu stron dla wszystkich zwiedzających dane targi. Przykłady takich systemów podwieszanych można zobaczyć na przykład na stronie RETIO Marki Wystawiennicze (https://www.retio.pl/).

Grafika na systemie podwieszanym

Jednak aby reklama poskutkowała i wydane na nią pieniądze się zwróciły, na systemie podwieszanym trzeba zamieścić atrakcyjną grafikę. O wiele atrakcyjniejszą niż te, które zaprezentują konkurenci. Samo logo firmy może nie wystarczyć, można więc sięgnąć po innowacyjne rozwiązania graficzne. Można spróbować stworzyć coś przestrzennego, co da efekt trójwymiarowej przestrzeni i zafascynuje klientów, albo można też poinformować o niesamowitej promocji dostępnej na stoisku. Z uwagi na to, że prawdopodobnie wszyscy będą mieli na swoich stoiskach coś do zaoferowania, warto jednak się postarać podczas układania takiego przekazu.

Co do systemów reklamowych?

Podsumowując, dobrze wykorzystany podwieszany system reklamowy będzie gwiazdą targów. Doskonale go uzupełnią standy reklamowe, roll-upy czy parasole ogrodowe z nazwą i logo danej firmy. Wszystko powinno być skomponowane w jasny i konsekwentny sposób, tak aby każdy element reklamy miał ten sam przekaz, a jednocześnie aby stoisko nie wyglądało na zbyt bogate (klient może się w nim pogubić), ani na zbyt ubogie (wywołuje negatywne wrażenie, że firma nawet nie przygotowała się do targów). Należy znaleźć złoty środek i zwrócić się o pomoc do profesjonalnych grafików oraz projektantów. Wówczas można osiągnąć niesamowite rezultaty zwykłymi bannerami i systemami podwieszanymi.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.