Premierowe ślubowanie żukowskich pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 2

czwartek, 28 września 2017 r., 10:01
fot. Longina Templin

Ponad 30 uczniów klas pierwszych nowej żukowskiej podstawówki złożyło uroczyste ślubowanie w gdańskim Ratuszu Staromiejskim. Głównym bohaterom środowego wydarzenia towarzyszyli nauczyciele, rodzice, a nawet dziadkowie. Były życzenia miłych i pogodnych chwil, a przedstawicielka samorządu uczniowskiego Agata Klawikowska zadeklarowała pomoc ze strony starszych uczniów wtedy, gdy szkolne życie okaże się trudne.

Uczniowie ślubując, przyrzekali m. in. wypełniać sumiennie obowiązki ucznia, uczyć się pilnie, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, swoim zachowaniem i nauką sprawiać nauczycielom i rodzicom radość.

Zanim jednak nastąpił moment uroczystego ślubowania pierwszoklasiści mieli okazję pochwalić się tym, czego się już nauczyli. Zaprezentowali część artystyczną, składającą się z piosenki "Witaj nasza dobra szkoło" i zagadkowego egzaminu, za co zebrali ciepłe brawa od zaproszonych gości.

- Trzy tygodnie temu przekroczyliście próg naszej szkoły. Zobaczcie jak dużo się już nauczyliście. Wiecie już, gdzie jest wasza klasa, gdzie jest świetlica, biblioteka, gabinet pani pielęgniarki, sekretariat, hala widowiskowo-sportowa. Wiecie, jak wyglądają i jak nazywają się nauczyciele, którzy was uczą. Życzę wam samych miłych i pogodnych chwil w naszej szkole. Uczcie się pilnie i zawsze godnie reprezentujcie naszą szkołę - takie słowa skierowała do pierwszoklasistów Mirosława Żołna, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2 w Żukowie.

- Mam zaszczyt brać dzisiaj udział w historycznym wydarzeniu. Jesteśmy w historycznym miejscu - w Ratuszu Staromiejskim, w historycznej stolicy Kaszub - w Gdańsku. Dzisiejszy dzień to ważne wydarzenie dla naszego samorządu i dla waszej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Heweliusza, który tak bardzo związany był z Gdańskiem. To ważne i z tego powodu, ponieważ jesteście pierwszymi pierwszoklasistami nowej szkoły - powiedział podczas uroczystości Witold Szmidtke, przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie.

Przewodniczący dodał też, iż samorząd dołoży wszelkich starań, aby szkoła była dla uczniów przyjazna i by wszyscy z chęcią do niej przychodzili.

Uroczystego pasowania na ucznia dokonała dyrektorka Mirosława Żołna wraz z przewodniczącym Witoldem Szmidtke.

Joanna Mielewczyk - Pytka, przewodnicząca Rady Rodziców oraz wychowawczynie klas pierwszych - Monika Dembek i Ewa Juc wręczyły dzieciom upominki.

Całą uroczystość prowadził Janusz Cirocki.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.