Paweł Teclaf z brązem Mistrzostw Świata w Urugwaju

czwartek, 28 września 2017 r., 10:22
fot. internet/Polski Związek Szachowy/Anna Harazińska

Czołowy zawodnik klubu Ormuzd odniósł kolejny imponujący sukces. Paweł Teclaf zajął trzecie miejsce na Indywidualnych Mistrzostwach Świata juniorów w szachach. W tym roku odbyły się one w Urugwaju.

Najzdolniejszy szachista z Kaszub zdobył kolejny laur Mistrzostw Świata, plasując się w czołówce najlepszych międzynarodowych szachistów.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata Juniorów odbyły się w dniach 16-26 września w Montevideo, w stolicy Urugwaju. Paweł znalazł się w gronie ośmiu osób reprezentujących barwy biało-czerwone. Zawodnik z Kartuz startował w kategorii wiekowej do lat 14. Nie był jedynym Polakiem, który wywalczył krążek. Brązowy medal zdobył ponadto Szymon Gumularz, który brał udział w zawodach w kategorii do lat 16.

Nie jest to pierwszy sukces zdolnego szachisty z Kartuz. Paweł Teclaf w Indywidualnych Mistrzostwach Świata juniorów startował już pięć razy (w latach 2011-2017). Zdobył na nich dwa brązowe medale. Zawodnik przyjechał z brązowym medalem również w roku 2013, wówczas były to Mistrzostwa Świata w Al Ajn, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W ubiegłym roku Paweł uplasował się na piątym miejscu podczas Mistrzostw Świata w Szachach Klasycznych w Rosji. Paweł od najmłodszych lat związany jest z tym sportem. Pierwszy duży sukces odniósł w 2010 roku, miał wówczas siedem lat i zdobył srebrny medal podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski przedszkolaków.


Serdeczne gratulacje Pawle!

BR

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.