Kartuzy. Uczniowie klas pierwszych z SP nr 5 złożyli uroczyste ślubowanie

piątek, 29 września 2017 r., 15:11
fot. MD-Z

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kartuzach w piątek oficjalnie zostali przyjęci do społeczności szkolnej. Najmłodsi złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów.

W tym roku w klasie pierwszej w Szkole Podstawowej nr 5 w Kartuzach naukę rozpoczęło ponad 80 dzieci w czterech oddziałach. Uroczystość ślubowania była wielkim wydarzeniem dla społeczności szkolnej. Na wydarzenie przybyli m.in. rodzice i bliscy dzieci, burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński, przewodniczący rady miejskiej Andrzej Pryczkowski wraz z członkami rady. Wszystkich powitała dyrektor szkoły Maria Wenta-Barlak. Kilka słów do pierwszaków skierowała Alina Hiler, wicedyrektor.

- Przygotowaliście na dziś piękne wierszyki i piosenki. Ja też przygotowałam dla was dziś wiersz: "Chcę wam życzyć na początek, by nauka szła jak z płatka. Tyle szóstek oraz piątek, ile pszczół na polnych kwiatkach. Żeby pochwał było tyle, ile szyszek w gęstym borze, żeby w szkole było milej niż nad rzeką lub nad morzem". Mam nadzieję, że moje wierszowane życzenia się spełnią i będziecie się czuli w szkole, jak w domu - podkreślała.

Kilka słów do bohaterów uroczystości skierował również burmistrz Mieczysław Gołuński.

- Zaczęliśmy tą uroczystość od odśpiewania hymnu Polski. Zaśpiewaliście go pięknie i głośno. Mam nadzieję, że z takim radosnym śpiewem pójdziecie przez całe wasze życie. Przed chwilą ślubowaliście na sztandar szkoły, której patronuje Aleksander Majkowski. To wielki działacz kaszubski. Mam nadzieję, że na swojej drodze edukacji i podczas zdobywania wiedzy będzie pamiętać o Polsce i Kaszubach - swojej Małej Ojczyźnie - mówił burmistrz Mieczysław Gołuński.

- Ta szkoła żyje dla was i ma wam służyć. Nauczyciele będą przekazywać wam wiedzę w taki sposób byście ją sobie dobrze przyswajali i chcieli do szkoły przychodzić. Życzę wam, by ta szkoła była wam przyjazna, byście znaleźli tu swoich przyjaciół i zdobyli wiedzę -życzył burmistrz.

Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, a dyrektor szkoły wraz ze swoją zastępczynią pasowały pierwszaków na uczniów. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały przed gośćmi również to, czego nauczyły się w pierwszych tygodniach szkoły.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.