Sukces KS Gokken na Pomerania Cup i start Sary Elwart w Karate 1 w Istambule

niedziela, 1 października 2017 r., 19:33
fot. nadesłane

Młodsza kadra zawodników KS Gokken odnotowała swój pierwszy start w tym sezonie szkolnym. Rywalizowali na matach w Pomerania Cup w Rumi. O medale Pomorskiej Ligi Karate walczyło 387 osób z 37 klubów z Polski i Rosji.

Zawodnicy Klubu Sportowego Gokken po pracowitych wakacjach, które spędzili trenując na zgrupowaniu i trzech obozach szkoleniowych odnotowali świetne wyniki. Podczas zmagań w Rumi zdobyli łącznie 15 złotych medali, osiem srebrnych oraz 27 brązowych. Dzięki temu wynikowi klub zdobył pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji klubowej.

Filip Wendt w kategorii seniorów został najlepszym zawodnikiem turnieju zdobywając aż trzy złote medale, natomiast Zuzanna Potracka uplasowała się na czwartym miejscu w ogólnej klasyfikacji zawodników z dorobkiem dwóch złotych i jednego brązowego medalu.

- Był to ostatni sprawdzian przed nadchodzącymi Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych, Juniorów oraz Młodzieżowców, które odbędą się w weekend 40 września - 1 października w Pleszewie. Tak świetne wyniki dają dobre rokowania przed najważniejszą impreza karate w Polsce dla tych kategorii wiekowych - informuje Agata Uwijała z KS Gokken.

Sara Elwart w tym czasie została powołana z ramienia Kadry Narodowej do startu w Premier League w Istambule. Prawie 100 zawodniczek stanęło do walki w kategorii -61kg, Sara nieznacznie uległa Francuzce 2:4 i niestety skończyła turniej.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.