Matylda Cybula Mistrzem Polski w Ujeżdżeniu

poniedziałek, 2 października 2017 r., 12:16
fot. nadesłane

O wielkim sukcesie może mówić Matylda Cybula z Dzierżążna, która w ostatnich dniach wzięła udział w Mistrzostwach Polski w Ujeżdżeniu. Z dużą przewagą nad pozostałymi zawodnikami wygrała wszystkie trzy konkursowe konkurencje, sięgając tym samym po najważniejsze trofeum - Mistrza Polski w Ujeżdżeniu.

Mistrzostwa Polski w Ujeżdżeniu to najważniejsza jeździecka imprezy roku. Zawody rozgrywane były w czterech kategoriach - dzieci (12-14 lat), junior (16-18 lat), młody jeździec (19-21 lat) oraz senior.

13-letnia Matylda Cybula z Dzierżążna wystartowała w kategorii "dzieci". Z dużą przewagą nad rywalami wygrała wszystkie trzy konkursowe konkurencje, w efekcie sięgając na najważniejsze trofeum zawodów - Mistrzostwo Polski w Ujeżdżaeniu.

Tytuł Mistrza Polski jest kolejnym tegorocznym osiągnięciem Matyldy. Zdobyła już między innymi Mistrza Makroregionu, Polski Północnej i Pomorza oraz stawała na podium także w innych ogólnopolskich zawodach. Wszystkie starty odbywały się na Bessie - sześcioletniej klaczy wielkopolskiej, której właścicielką jest Natalia Szpulecka.

Dodajmy, że Matylda trenuje w Szkole Jazdy Konnej w Łapinie Kartuskim pod okiem Anny Skrzeszewskiej - Walter. W grudniu 2016 roku została powołana do kadry województwa pomorskiego. W tym roku uzyskała wszystkie uprawnienia, aby w przyszłym roku dostać się do kadry narodowej.

Matylda jest uczennicą Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła w Kartuzach.

Mistrzostwa Polski w Ujeżdżeniu 2017 odbyły się w dniach od 28 września do 1 października Stadninie Koni Arabskich w Janowie Podlaskim, która w tym roku świętuje 200-lecie istnienia.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.