Kierownictwo komendy już oficjalnie na swoich stanowiskach

poniedziałek, 2 października 2017 r., 13:27
fot. internet/KPP w Kartuzach

W poniedziałek w Komendzie Powiatowej Policji w Kartuzach odbyła się uroczystość wprowadzenia komendanta, jak i jego zastępcy. Tym samym kom. Andrzejowi Kiełkowskiemu oraz kom. Tomaszowi Juńskiemu oficjalnie powierzono sprawowanie funkcji szefa i wiceszefa kartuskich funkcjonariuszy.

Przy udziale I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztofa Kozelana w poniedziałkowe przedpołudnie odbyła się uroczystość wprowadzenia Komendanta Powiatowego Policji w Kartuzach oraz jego zastępcy. Pomorski Komendant Wojewódzki oficjalnie powierzył kom. Andrzejowi Kiełkowskiemu i kom. Tomaszowi Juńskiego kierowanie kartuską komendą.

Przypomnijmy, że zmiany u sterów Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach spowodowane są odwołaniem insp. Tadeusza Trybusia z funkcji komendanta w kwietniu br. i skierowania go do służby w wydziale kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Jego następcą został kom. Andrzej Kiełkowski. W Policji służy od grudnia 1990 roku. Jest absolwentem Studium Oficerskiego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Służbę zaczynał na stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji. Od roku 1999 pełnił stanowiska kierownicze. Był zastępcą Komendanta Komisariatu III Policji w Gdańsku, a wcześniej przez 7 lat - Naczelnikiem Wydziału Prewencji tego komisariatu. W kwietniu 2016 roku został zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Kartuzach. W kwietniu br. powierzono mu pełnienie obowiązków szefa kartuskiej policji.

Z kolei kom. Tomasz Juński w Policji służy od sierpnia 1996 roku. Jest absolwentem Studium Oficerskiego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Służbę zaczynał od oddziałów prewencji w Gdańsku, a następnie pracował na stanowiskach wykonawczych w pionie kryminalnym. Od roku 2008 pełnił stanowiska kierownicze. Był Kierownikiem Referatu Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, a następnie Zastępcą komendanta Komisariatu VI w Gdańsku, a niespełna rok później w kwietniu 2012 roku objął stanowisko Komendanta IX Komisariatu Policji w Gdańsku.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.