Imponujące sukcesy siatkarek ze Stężycy

wtorek, 3 października 2017 r., 10:41
Wieżyca 2011 Stężyca wywalczyła złoto w Estonii Wieżyca 2011 Stężyca wywalczyła złoto w Estonii fot. nadesłane

GKS Wieżyca 2011 Stężyca ciągle odnosi kolejne sukcesy. Do tych najnowszych zalicza się wywalczenie złota na zawodach w Estonii, zwycięstwo w X Międzynarodowym Turnieju "Troyan Cup" i zdobycie Pucharu Pucka.

W tym roku siatkarki z gminy Stężyca wygrały w 58 Międzynarodowym Turnieju "Voru Spordikooli 58. KV VORKPALL 2017". Turniej odbył się w Voru i trwał trzy dni. Podczas tego spotkania zawodniczki rozegrały siedem pojedynków i wygrały je wszystkie. Wśród zespołów, z którymi rywalizowały, znalazły się zawodniczki z Estonii, Łotwy, Finlandii i Litwy.

- W Estonii przełamaliśmy syndrom II miejsc, zwyciężając w finale z gospodyniami. W tym sezonie braliśmy udział w trzech dużych międzynarodowych turniejach. W Starogardzie ulegliśmy Rosjankom a w Mediolanie były lepsze od nas Włoszki - informuje trener drużyny Maciej Stefanowski.

Wyjazd na zawody był też świetną okazją, aby trochę pozwiedzać.

- Dodatkową atrakcją było zwiedzanie miasta Voru i spotkanie z Hanno Pevkur - President of the Estonian Volleyball Federation - wspomina Maciej Stefanowski.

Oprócz tego GKS Wieżyca 2011 Stężyca zwyciężyła w X Międzynarodowym Turnieju "Troyan Cup", a także zdobyła Puchar Pucka.

Podczas spotkania w Pucku podopieczne Macieja Stefanowskiego rozegrały sześć spotkań i wygrały je wszystkie w stosunku 2:0. Do ich sukcesów podczas rozgrywek w Pucku można zaliczyć to, że pokonały APS Rumię, natomiast w finale Gedanię Gdańsk 2:0 (25:19, 25:22). Te dwa zespoły zalicza się do ścisłej czołówki województwa i kraju.

Ponadto GKS Wieżyca 2011 Stężyca zwyciężyła w X Międzynarodowym Turnieju "Troyan Cup". Na zawody do Chmielna przyjechało osiem zespołów: sześć juniorskich U18 (Orzeł Elbląg/Malbork, Truso Elbląg, Enea-Energetyk Poznań, APS Rumia, MKS Nove Mesto, GKS Wieżyca 2011 Stężyca (J)), a oprócz tego dwa młodsze zespoły kadetek U16 (Gedania Gdańsk i GKS Wieżyca 2011 Stężyca (K)). Sportowa walka była bardzo zacięta, świadczy o tym chociażby to, że większość meczów kończyło się tae-brekami.

Siatkarki ze Stężycy w każdym spotkaniu podczas Turnieju "Troyan Cup" były lepsze od swoich rywalek. A mecz finałowy tylko potwierdził, że trudno z nimi wygrać. To w nim pokonały elbląsko-malborskie koleżanki, które wydawać by się mogło, miały przewagę ze względu na swoje doświadczenie.

Podczas zawodów w Chmielnie wręczono również nagrody indywidualne. Zdobyły je Paulina Plichta i Klaudia Bronk (statuetki dla najlepszych zawodniczek w swoich zespołach) oraz Paulina Reiter (statuetka dla najlepszej zawodniczki całego turnieju MVP).

BR

Źródło: Gmina Stężyca

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.