Problem z jakością wody w Baninie - nie nadaje się do spożycia

wtorek, 3 października 2017 r., 10:53
fot. MD-Z

Decyzją Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Kartuzach woda z wodociągu w Baninie nie nadaje się do spożycia. Żukowska spółka komunalna już podjęła działania, by jak najszybciej uzdatnić wodę. Mieszkańcy będą mogli korzystać z wody udostępnionej w beczkowozach.

Jak informuje Spółka Komunalna Żukowo, decyzją Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Kartuzach, stwierdzono brak przydatności wody do spożycia z wodociągu zbiorowego w Baninie. Z tej stacji zasilane są Rębiechowo, Miszewo, Banino, Barniewice oraz Czaple w rejonie numerów 23-44.

- Spółka Komunalna Żukowo podjęła natychmiastowe działania naprawcze poprzez dezynfekcję w celu zapewnienia jakości wody zdatnej do spożycia - informuje Beata Bujnowska-Kowalska z Urzędu Gminy w Żukowie.

Mieszkańcom zapewnione zostanie zastępcze źródło wody w godzinach od 12:00 do 20:00. Miejsca wyznaczone do postoju beczkowozu będą pojawiały się na stronie internetowej Spółki Komunalnej Żukowo www.skzukowo.pl. Na stronie zamieszczane będą też wszystkie aktualne informacje.

Jak informuje urząd, woda po przegotowaniu nadaje się do spożycia.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.