Miłośnicy Kartuz nagrodzili najpiękniejsze posesje

środa, 4 października 2017 r., 19:23
fot. MD-Z

"Czystość, ład, porządek i estetyka - naszą wizytówką" - do konkursu pod takim hasłem zaprosiło mieszkańców miasta i gminy Towarzystwo Miłośników Kartuz. W środowe popołudnie ogłoszono jego wyniki i nagrodzono właścicieli najpiękniejszych posesji.

Spotkanie podsumowujące konkurs towarzyszyło nadzwyczajnemu walnemu zgromadzeniu członków TMK. Zorganizowano je w środę po południu w Urzędzie Miejskim w Kartuzach.

- Inicjatorem tego konkursu był nasz długoletni przewodniczący śp. Leon Brylowski. Po raz pierwszy zorganizowaliśmy go w roku 1993. Potem organizowaliśmy go cyklicznie do 2004 roku. Towarzystwo reaktywowało go w tym roku. Początkowo konkurs organizowano tylko na terenie miasta, w tym roku rozszerzyliśmy go o posesje w całej gminie - mówiła Krystyna Kliszewska, przewodnicząca kapituły konkursowej.

Celem konkursu "Czystość, ład, porządek i estetyka - naszą wizytówką" jest upiększenie miasta, pobudzanie wrażliwości na jego walory przyrodnicze, rozwój świadomości swojego miejsca zamieszkania i zachęcenie mieszkańców do poczucia przynależności społecznej.

Komisja konkursowa brała pod uwagę takie kryteria jak: czystość, zieleń, mała architektura, estetyka, ogólny wygląd posesji. W jury zasiedli - Krystyna Kliszewska, Natalia Gronda, Maria Rasilewska, Urszula Gawin, Bolesława Ciachowska, Wojciech Pontus i Piotr Smoliński.

W tegorocznej edycji zgłoszono dziewięć posesji w mieście i jedenaście z różnych zakątków gminy.

Wyniki konkursu:

W kategorii miasto:
I miejsce - Bogusław Baranowski
II miejsce - Waldemar Formela
III miejsce ex aequo - Gabriela Dąbrowska i Joanna Kuś

W kategorii gmina:
I miejsce - Bernadeta Klinkosz
II miejsce - Tomasz Piepiórka

Wyróżnienia: Małgorzata Andraka, Maria Hirsz, Renata Formela, Eugeniusz Paszylka, Aneta Belewicz, Czesław Plichta i Agnieszka Rutkowska, Janusz Pryczkowski, Aleksandra Kulwikowska, Jadwiga Gruchała, Sabina Dejk, Jan i Katarzyna Nastały, Urszula Płotka, Marek Foltynowicz

Specjalne wyróżnienie otrzymał ośrodek geriatryczny w Sianowie.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.