Kradł silniki, akumulatory i paliwo - jest w rękach policji

czwartek, 5 października 2017 r., 11:10

Kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mieszkańcowi gminy Sierakowice, który dokonywał kradzieży z podwórek i niezabezpieczonych garaży na terenie gmin Sierakowice i Sulęczyno.

Od lipca na terenie gmin Sierakowice i Sulęczyno doszło do kilku kradzieży sprzętów o łącznej wartości prawie 10 tys. zł. Sprawca z podwórek posesji lub niezabezpieczonych garaży kradł m.in. akumulatory, silniki, spawarki, kable oraz paliwo. Sprawą zajmowali się policjanci z Sierakowic.

Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji wytypowali i zatrzymali sprawcę kradzieży oraz odzyskali część skradzionych przedmiotów. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec gminy Sierakowice. Mężczyzna przyznał się do popełnienia pięciu kradzieży i usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.