Umowa na termomodernizację SOSW w Żukowie podpisana

czwartek, 5 października 2017 r., 11:10
fot. MD-Z

Kolejny budynek użyteczności publicznej na terenie powiatu kartuskiego zostanie poddany termomodernizacji. W czwartek w starostwie powiatowym podpisano umowę z wykonawcą termomodernizacji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żukowie.

W czwartek w Starostwie Powiatowym w Kartuzach - starosta Janina Kwiecień i wicestarosta Bogdan Łapa podpisali umowę z właścicielem firmy Majkowski - Bau z Kościerzyny na termomodernizację SOSW w Żukowie. Wartość zadania to 1.475.262,00 zł.

- To kolejna i jednocześnie ostatnia umowa, którą podpisujemy w ramach dużego projektu termomodernizacji budynków użyteczności publicznej na terenie powiatu kartuskiego realizowaną z mechanizmu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Prócz ośrodka w Żukowie termomodernizujemy również dom pomocy społecznej w Kobysewie i jego filię w Sulęczynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach - mówiła Janina Kwiecień, starosta powiatu kartuskiego.

Prace w Żukowie obejmą m.in. docieplenie ścian budynku wraz z wyprawą elewacyjną, usprawnienie systemu wentylacji polegające na montażu nawiewników higrosterowalnych oraz modernizację systemu grzewczego tj. montaż zespołu trzech gazowych absorpcyjnych pomp ciepła powietrze-woda wraz z montażem informatycznego systemu sterowania typu BMS (w zakresie sterowania przerwami w ogrzewaniu każdego z pomieszczeń w zależności od harmonogramu jego użytkowania). Prace mają potrwać do końca czerwca 2018 r.

Wartość całego projektu termomodernizacyjnego to ponad 3 mln zł, dofinansowanie ze środków europejskich stanowi 2.174 395,65 zł z tej kwoty. Zakończenie realizacji całego przedsięwzięcia planowane jest na listopad 2018 r.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.