Miszewo. Miał prawie dwa promile alkoholu - spowodował kolizję

piątek, 6 października 2017 r., 15:19
fot. nadesłane

W czwartek w Miszewie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Okazało się, że jej sprawca ma w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę, a także zatrzymali dokument uprawniający do kierowania pojazdami. Mężczyźnie grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

W czwartek popołudniu funkcjonariusze z Żukowa otrzymali informację, że w Miszewie na ul. Gdańskiej doszło do kolizji. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 64-letni kierowca polo jadąc od Żukowa w kierunku Miszewa nie zachował odpowiedniej odległości od jadącej przed nim hondy i najechał na jej tył.

W trakcie rozmowy ze sprawcą zdarzenia mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu. Okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta będąc mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Funkcjonariusze udaremnili mu dalszą jazdę, a także zatrzymali dokument uprawniający do kierowania pojazdami. Kierowca odpowie teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania oraz wysoka grzywna.

MD-Z
Info:KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.