WOŚP zakupiła dla ochotników sprzęt o wartości ponad 1,5 mln zł

sobota, 7 października 2017 r., 09:30
fot. internet/Łukasz Widziszowski/Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

264 urządzenia i elementy wyposażenia o wartości ponad 1,5 mln zł trafiło w piątek do 178 jednostek ochotniczej straży pożarnej od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród obdarowanych znalazło się siedem jednostek z powiatu kościerskiego oraz jedna z kartuskiego.

Uroczystość przekazania sprzętu 178 jednostkom ochotniczej straży pożarnej odbyło się w piątek w Bydgoszczy. Jednostki, do których trafił sprzęt, zostały wskazane przez 13 centrów zarządzania kryzysowego, które koordynowały akcje ratownicze podczas sierpniowych nawałnic.

- Strażakom za ich odwagę i poświęcenie należy się ogromny szacunek, a strażakom ochotnikom szczególnie, bo działają całkowicie oddolnie i społecznie, a to często oni właśnie jako pierwsi trafiają na miejsce, gdzie ktoś pilnie potrzebuje ich pomocy - podkreślał Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP.

- Obserwowaliśmy działania strażaków ochotników w czasie sierpniowych nawałnic i nie kryliśmy podziwu wobec ich sprawności i zaangażowania. Kiedy tylko pojawiły się apele o pomoc dla nich - decyzja Fundacji była szybka i jednoznaczna. Tym bardziej, że mieliśmy już w Fundacji cały segregator próśb nadesłanych wcześniej przez inne jednostki - dodawał.

Łącznie Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakupiła 264 urządzenia i elementy wyposażenia na kwotę ponad 1,5 mln zł. Do ochotników trafiło łącznie 50 sztuk toreb medycznych R1, 36 zestawów AED, 32 deski ortopedyczne, cztery sztuki unieruchomień pediatrycznych, 21 zestawów szyn Kramera, 23 fantomy, 37 motopompy, 38 agregaty prądotwórcze oraz 23 pilarki.

W nowy sprzęt doposażone zostało siedem jednostek ochotniczej straży pożarnej z powiatu kościerskiego oraz jedna z powiatu kartuskiego.

Lista jednostek doposażona w sprzęt z powiatów kartuskiego i kościerskiego:
OSP Miechucino - torba medyczna R1, deska ortopedyczna, szyny Kramera, AED
OSP Lipusz - agregat prądotwórczy
OSP Dziemiany - agregat prądotwórczy
OSP Kalisz - motopompa szlamowa
OSP Trzebuń - agregat prądotwórczy
OSP Karsin - agregat prądotwórczy
OSP Raduń - agregat prądotwórczy
OSP Piechowice - motopompa szlamowa

Z pełną listą obdarowanych jednostek OSP można zapoznać się tutaj.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.