Banino. Woda już zdatna do spożycia

piątek, 6 października 2017 r., 16:20
fot. archiwum

Jakość wody z wodociągu w Baninie już się poprawiła. Zgodnie z komunikatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kartuzach, woda, z której korzystają mieszkańcy z Banina, Rębiechowa, Czapli, Barniewic, Miszewa i Miszewka jest już zdatna do spożycia.

Przypomnijmy, że 2 października Sanepid wydał komunikat informujący o tym, że woda w Baninie jest niezdatna do spożycia. Spółka Komunalna w Żukowie natychmiast przystąpiła do działań mających na celu poprawienie jej jakości.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kartuzach, po zapoznaniu się z wynikami badań próbek wody przeznaczonej do spożycia pobranych 4 października, stwierdził, że woda spełnia wymagania rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Woda z kranu może być spożywana i używana do przygotowania posiłków. Może być używana do mycia owoców, warzyw, naczyń kuchennych, a także nadaje się do kąpieli, mycia zębów i może być wykorzystywana do celów sanitarnych.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.