Żukowo. Tydzień Zwierząt w przedszkolu i żłobku Bocianowo

piątek, 6 października 2017 r., 22:16
fot. Longina Templin

Wyjątkowo ciekawie obchodzono w Bocianowie Światowy Dzień Zwierząt. 180 podopiecznych przedszkola i żłobka miało okazję poznać wiele gatunków zwierząt. Specjalnie dla nich "zaproszono" żółwia wodno-lądowego, lamę, alpaki, świnkę morską i konia. Żukowskie przedszkole o profilu przyrodniczym ma własne minizoo, z którym przedszkolaki przyjaźnią się na co dzień.

Wielką atrakcją dla przedszkolaków były spacery z lamą o imieniu Dama i alpakami Sati i Enzo, które przybyły z Gospodarstwa Agroturystycznego Alpaki na Kaszubach z Nowej Huty. Dzieci miały okazję usłyszeć wiele ciekawych rzeczy na ich temat.

W dostępny i nieco żartobliwy sposób dowiedziały się, że hoduje się je dla wełny, a nie dla mięsa. Alpaki nie mają górnych zębów, ale chodzą do dentysty, bo dolne zęby są przycinane. Korzystają też z usług fryzjera, a nawet robi się im manicure i pedicure. Zwierzęta te nie mają kopytek i racic, a stopa jest wypoduszkowana jak u psa i kota, a w każdej są dwa palce zakończone pazurkami, które trzeba obcinać. Prezentowane zwierzęta uwielbiają jeść trawę, ale także muszą mieć dostęp do siana.

W przedszkolu odbyło się "animals party". Dzieci z grupy Rybek wraz z nauczycielami przebrali się za swoje ulubione zwierzątka. Ta forma zabawy sprawiła im dużo radości.

- W czwartek nasi milusińscy zajęli się zwierzętami z naszego minizoo. Dzieci bardzo wyczekiwały wiewiórek, które przyjechały w maju aż z Berlina. Codziennie mają okazję oglądać je w swoim ogródku, ale w związku z tematyką całego Tygodnia Zwierząt wiewiórki wraz z króliczkami pojawiły się w przedszkolu. W naszym minizoo mieszkają króliczki czarne, grafitowe i białe. W tym tygodniu część z nich powędrowała do niektórych domów naszych przedszkolaków. Papugi zaś umilały nam czwartkowy dzień na korytarzu, witając i żegnając dzieci - relacjonował właściciel przedszkola Rafał Łapa.

W ostatnim dniu Tygodnia Zwierząt na milusińskich czekała niespodzianka w postaci najbardziej znanego zwierzątka jakim jest koń. Tę atrakcję zorganizowano dzięki uprzejmości rodzica, za co opiekunowie i przedszkolaki bardzo dziękują.

Na zakończenie dzieci z grupy Żabek przygotowały fotobudkę ze "zwierzęcymi maskami", by wykonać pamiątkowe zdjęcia.

- Zadbaliśmy także o zwierzątka mieszkające w schronisku Promyk w Gdańsku. Zorganizowaliśmy dla nich specjalną akcję. Dzieci wraz z rodzicami mogli poprzynosić koce, karmę oraz zabawki dla zwierząt. W akcję włączyło się bardzo dużo rodziców za co bardzo im dziękujemy w imieniu schroniska - powiedziała Elwira Ciechanowska, dyrektorka ds. pedagogicznych Przedszkola i Żłobka Bocianowo w Żukowie.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.