Pierwszoklasiści z kartuskiej Dwójki złożyli ślubowanie

niedziela, 8 października 2017 r., 12:31
fot. nadesłane/SP nr 2 w Kartuzach

W czwartek w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Do grona braci szkolnej zostało przyjętych 50 uczniów z dwóch klas pierwszych.

Uroczystość otworzyła przewodnicząca samorządu szkolnego Nadia Wolska, która przywitała zaproszonych  gości i złożyła wszystkim pierwszoklasistom serdeczne życzenia. Następnie zaprezentowali się uczniowie klas pierwszych, którzy pod kierunkiem pań wychowawczyń - Beaty Hinc i Joanny Jereczek przedstawili ciekawą, żywą i barwną inscenizację. Aby zostać przyjętym do braci uczniowskiej należało udowodnić skrzatom wiedzę nt. życia szkolnego.

Bardzo ważnym punktem uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszaków, a następnie pasowanie ich na uczniów przez dyrektora szkoły Piotra Kloczkowskiego.

Pierwszoklasistów przywitali starsi koledzy z II klasy, którzy przygotowali dla nich wiersze. Na zakończenie uczniowie otrzymali wiele prezentów m.in. dyplomy, zakładki, notesiki oraz słodycze. Wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Niespodzianką był też poczęstunek dla dzieci na stołówce szkolnej. Było wiele radości, której towarzyszyło zadowolenie i uśmiech. Ta niecodzienna, wyjątkowa uroczystość na długo zostanie w pamięci społeczności szkolnej.

Nadesłane/SP nr 2 Kartuzy 

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.