Kilkuset motocyklistów zakończyło sezon w Mściszewicach

niedziela, 8 października 2017 r., 16:58
fot. AL

Zlot motocyklowy kończący sezon w Mściszewicach to już poniekąd tradycja. W tegorocznej edycji wzięło udział kilkuset miłośników dwóch kółek i nie tylko. W sumie w Mściszewicach w niedzielne południe można było podziwiać około 250 maszyn - motocykli, jak również quadów.

Zakończenie Sezonu Motocyklowego rozpoczęło się mszą świętą w kościele parafialnym w Mściszewicach. Po nabożeństwie motocykliści przejechali do Klukowej Huty, a następnie powrócili na plac przy kościelny w Mściszewicach, gdzie miłośnicy dwóćh kółek mogli podziwać zarówno nieco starsze, jak i najnowsze modele maszyn. Poza motocyklistami pojawili się także fani quadów.

W tym roku zlot odbył się już po raz piąty.

- Zaczęło się od tego, że ksiądz Marek był w naszej parafii wikariuszem. Bardzo lubiliśmy brać udział w mszach świętych, które odprawiał. Przyjeżdżaliśmy więc tu na nabożeństwa. Na jakimś zlocie poznałem Andrzeja. Zaczęliśmy się kolegować. Założyliśmy grupę "Wataha", bo jesteśmy rozrzuceni po różnych miejscowości oddalonych od siebie około 100 km. Wymyśliliśmy, że dla naszej grupy można byłoby zrobić mszę na zakończenie parafii - podkreśla Dariusz z Linii.

- Na pierwszym zlocie było około 20 motocykli. Później poznaliśmy sołtysową, panią Marię. Nasze zloty zaczęły się rozkręcać. Podczas tege, piątego zlotu jest nas około 250. Chcielibyśmy, a ze zlotu na zlot przybywało nas i było nas jak najwięcej - dodaje Andrzej ze Stężycy.

Z organizacji zlotu właśnie w Mściszewicach cieszą się też mieszkańcy.

- Zlot cieszy się ogromnym zaintersowaniem wśród naszych mieszkańców i nie tylko. Cieszymy się, że z roku na rok jest nas coraz więcej. Jako sołectwo cieszymy się, że coś się u nas dzieje. Też jeżdżę na motocyklu. Mam prawo jazdy od 1990 roku. Do tego roku nie miałam jednak swojego motoctykla. Przyjaciele zrobilimi prezent urodzinowy i otrzymałam WSK-ę - mówi Maria Stencel, sołtys sołectwa Mściszewice.

W zlocie wzięli udział także członkowie klubu Honda z Trójmiasta.

Organizotorami zlotu są ks. Marek Labudda, Andrzej Wiczkowski, Marek Stalka, Wiesław Spychalski, Jarosław Fierka i Maria Stencel.

Dodajmy, że podczas zlotów motocykliści postanowili przeprowadzić zbiórkę na zakup witraża z wizerunkiem patrona kierowców - Św. Krzysztofa - do nowo rozbudowanego kościoła w Mściszewicach.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.