Kartuzy. Ruszyła przebudowa ulicy Dworcowej

poniedziałek, 9 października 2017 r., 13:26
Tak będzie wyglądał deptak po rewitalizacji Tak będzie wyglądał deptak po rewitalizacji fot. nadesłane/UM Kartuzy

Jeszcze w tym roku zmieni się kolejna część centrum Kartuz. Przebudowany zostanie docinek ulicy Dworcowej biegnący od Rynku do dworca. To kolejny etap prac w ramach projektu rewitalizacyjnego. Obejmie również prace na deptaku, te jednak zaplanowano na pierwszy kwartał 2018 roku.

W poniedziałek rozpoczęto realizację II etapu prac zagospodarowania Rynku w Kartuzach w ramach projektu "Kompleksowa rewitalizacja centrum Kartuz". Zgodnie z planami wybudowany zostanie ciąg pieszo-jezdny przy ulicy Dworcowej w Kartuzach, zmodernizowany zostanie też "deptak" oraz chodniki i fragment asfaltowej jezdni okalające płytę Rynku.

Pierwsza część prac obejmie odcinek ulicy Dworcowej od Rynku do budowanego właśnie dworca kolejowego. Roboty zakończą się jeszcze w tym roku. W pierwszym kwartale 2018 roku zmieni natomiast swój wygląd deptak. Wówczas z Rynku znikną wysłużone chodniki i fragmenty jezdni asfaltowej.

W wyniku inwestycji zostaną zlikwidowane wysokie progi pomiędzy deptakiem a Rynkiem. Na ulicy Dworcowej asfalt także zastąpi granitowa kostka. Nawierzchnia "deptaku" zostanie wykonana z granitowych płyt. Pojawi się zieleń i infrastruktura małej architektury.

- W związku z inwestycją możemy się spodziewać czasowych utrudnień w ruchu - są one nieuniknione przy tak zaawansowanej przebudowie. Serdecznie za nie przepraszamy! Uprzejmie prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość - apeluje Urząd Miejski w Kartuzach.

Całość kosztować będzie niecałe 3,5 miliona zł, z czego ponad połowę gmina pozyskała ze środków Unii Europejskiej (dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020).

Oprac. MD-Z
Info: UM Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.