Kanapa - czy wciąż stanowi świetny wybór?

poniedziałek, 9 października 2017 r., 18:41
fot. nadesłane

Trudno jest wyobrazić sobie mieszkanie bez tradycyjnej kanapy. Towarzyszyły nam jeszcze w czasach PRL, a dzięki swojej praktyczności nadal są jednym z najczęściej zamawianych mebli. Warto jednak wiedzieć, że przez te wszystkie lata zarówno funkcjonalność, jak i jakość materiałów, z których zbudowane są współczesne kanapy, znacząco wzrosły - spójrzmy na kilka przykładów.

Amerykanka w Polsce

Amerykanka to specyficzny rodzaj łóżka, które w ciągu dnia świetnie sprawdza się jako niewielki jedno-dwuosobowy fotel, a wieczorem magicznie przemienia się w duże i wygodne łóżko. Spójrzmy chociaż na model Łucja (https://meblearkadius.pl/sklep/kanapy/amerykanka-lucja/), który swoim wzornictwem podkreśla nawiązanie do Ameryki, a dodatkowo jego "dzienne" wymiary 130 cm x 90 cm w nocy mogą utworzyć powierzchnię spania o imponujących wartościach 190 cm x 100 cm.

Amerykanki najczęściej widujemy w pokojach dziecięcych, gdzie w ciągu dnia cała powierzchnia podłogi dostępna jest do licznych gier i zabaw, a wieczorem konieczność rozłożenia łóżka wymusza posprzątanie zabawek.

Kosmiczny wygląd - nieziemska funkcjonalność

Jeśli chcemy, aby nasza kanapa była inna niż wszystkie, to firma Meble Arkadius może nam zaproponować model CHERRY (https://meblearkadius.pl/sklep/kanapy/kanapa-cherry-nowosc/). Jej fantastyczny wygląd zwróci uwagę każdego, kto odwiedzi nasz dom, a przy tym nie musimy godzić się na kompromis między wyglądem, a funkcjonalnością. Każdy egzemplarz jest bowiem wyposażony w bardzo duży pojemnik na pościel oraz system łatwego rozkładania umożliwiający sprawną obsługę przez osoby starsze lub dzieci. Aby dopełnić wrażenia, warto zdecydować się na zamówienie foteli w komplecie z kanapą - wtedy wrażenie będzie jeszcze bardziej unikalne.

Nie rezygnujmy z pufy

Większość łóżek zapewnia jedynie możliwość rozbudowy zestawu o fotele, co jednak z potrzebami osób, które poznały, jaki komfort wiąże się z położeniem nóg na pufie po ciężkim dniu? Dla nich świetnym wyborem będzie model Nikko (https://meblearkadius.pl/sklep/kanapy/kanapa-nikko-z-pufa-nowosc/), w którym w komplecie dostaniemy pufę, dostosowaną oczywiście do wyglądu łóżka. Naturalnie tkaninę i kolor możemy wybrać samodzielnie, aby jak najlepiej dopasować je do pozostałych mebli, koloru ścian albo po prostu wybrać nasz ulubiony kolor.

Meble wybrane, czas do kasy

W odróżnieniu od zakupów w ulubionym warzywniaku za rogiem - kupując meble, rzadko możemy je od razu wziąć ze sobą. Szczęśliwie, jeśli obawiamy się wysokich kosztów transportu mebli (to jednak dość duże i ciężkie towary), to firma Meble Arkadius zapewni nam bezpłatne ich dowiezienie w każde miejsce w Polsce.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.