Droga wojewódzka Kartuzy-Mojusz zostanie przebudowana. Jest dotacja

wtorek, 10 października 2017 r., 13:39
fot. archiwum

Jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych w powiecie kartuskim wreszcie zostanie zrealizowana. Dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych przebudowa czeka drogę wojewódzką nr 211 na odcinku Kartuzy - Mojusz.

Na tą wiadomość długo czekali m.in. mieszkańcy Łapalic i Garcza i nie tylko. Zarząd Województwa Pomorskiego wybrał do dofinansowania ze środków unijnych przebudowę drogi wojewódzkiej z Kartuz do Mojusza. Realizacja tego projektu m.in. poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego, usprawni go i poprawi komfort podróżowania.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie piętnastokilometrowy odcinek drogi biegnącej z Kartuz przez Łapalice, Garcz, Miechucino do Mojusza.

- W ramach projektu zostanie poszerzona jezdnia drogi 211 do 7m, a jej konstrukcja zostanie wzmocniona zgodnie ze standardami występującymi w UE. Przebudowane zostaną skrzyżowania, zostaną wybudowane zatoczki autobusowe, ciągi pieszo-rowerowe lub ścieżki rowerowe - informuje Serwis Regionalnego Programu Województwa Pomorskiego.

Zadanie obejmie też przebudowę mostu na rzece Łebie oraz przejazdów kolejowych.

Całkowita wartość projektu wyniesie ponad 58 mln zł a unijne dofinansowanie aż 47 mln zł. Realizacja projektu zakończy się w listopadzie 2019 r. Projekt został wybrany do dofinansowania jako pozakonkursowy w ramach Działania 9.3. Regionalna infrastruktura drogowa, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.