Kartuzy. Od czwartku zmiana organizacji ruchu w centrum miasta

wtorek, 10 października 2017 r., 18:48
Organizacja ruchu odbowiązująca od czwartku Organizacja ruchu odbowiązująca od czwartku fot. nadesłane/UM Kartuzy

W związku z przebudową ul. Dworcowej w ramach kolejnego etapu rewitalizacji centrum Kartuz od czwartku wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w okolicach Rynku oraz na ulicach Kościuszki i Bielińskiego. Zarówno kierowcy, jak i piesi proszeni są o ostrożność i spoglądanie na znaki.

Rozpoczął się kolejny etap prac w ramach rewitalizacji centrum Kartuz. Podzielono go na dwa podetapy - jeden obejmie tzw. deptak, drugi - prawą stronę Rynku i ul. Dworcową. Na początku tygodnia rozpoczęto przebudowę Dworcowej. W związku z pracami w centrum zmieniona zostanie organizacja ruchu.

- Zdajemy sobie sprawę, że utrudnienia w ruchu będą dużym wyzwaniem dla mieszkańców i kierowców, jednak, żeby te prace można było wykonać utrudnienia są koniecznie - podkreślał Wojciech Jaworowski, zastępca burmistrza Kartuz.

Przejazd przy Rynku zostanie zamknięty w rejonie kościoła, od strony Banku Millenium do skrzyżowania z ul. Dworcową. Ruch na ul. Kościuszki zostanie odwrócony. Nadal będzie obowiązywać tam ruch jednokierunkowy, ale wjazd na nią będzie od strony ul. 3 Maja a wyjazd ul. Kolejową. Przez Rynek będzie można przejechać częścią dotychczas niedostępną dla ruchu, gdzie dotąd znajdowały się ogródki restauracyjne.

Na tym etapie prac zamknięta zostanie również ulica Dworcowa do wjazdu na teren centrum handlowego Ziegert. Ulica Bielińskiego zmieni się w ulicę dwukierunkową, co umożliwi dojazd mieszkańcom i zaopatrzeniu, a także do plebanii.

Co ważne, znikną miejsca postojowe wzdłuż ul. Bielińskiego oraz na ul. Dworcowej naprzeciwko kościoła.

W kolejnej części prac, po zakończeniu pierwszego etapu, przywrócony zostanie ruch na ul. Kościuszki i Rynek, wyłączony zostanie natomiast fragment jezdni z wlotem na Rynek. Zamknięty częściowo zostanie dalszy odcinek ulicy Dworcowej w kierunku Kolejowej. Wprowadzony zostanie tam ruch wahadłowy. O wprowadzeniu zmian poinformujemy.

Prace w ramach tego podetapu mają potrwać do połowy grudnia. Przebudowę deptaku zaplanowano na pierwszy kwartał 2018 roku.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.