Żukowo z potężną dotacją na 82 kilometry sieci kanalizacycjnej

środa, 11 października 2017 r., 12:46
fot. archiwum

Gmina Żukowo pozyskała dofinansowanie w wysokości ponad 45,4 mln zł na uporządkowanie gospodarki wodno- ściekowej na terenie gminy, a co za tym idzie - budowę nowej sieci kanalizacyjnej. Dzięki potężnej dotacji powstanie sieć o długości ponad 82 km.

W ramach inwestycji powstanie aż 82,6 km sieci kanalizacyjnej. Najdłuższy jej odcinek, liczący ponad 20 km przebiegać będzie przez Tuchom. W Pępowie powstanie ponad 18,6 km sieci, natomiast w Rębiechowie, Czaplach i Leźnie około 16,3 km. W Borkowie długość nowej sieci liczyć będzie prawie 12,4 km natomiast w Baninie 9,3 km. Odcinek o długości ponad trzech kilometrów powstanie w Żukowie, natomiast liczący 2,3 km w Chwaszczynie. W ramach inwestycji zmodernizowana zostanie również sieć wodociągowa w Chwaszczynie o długości ponad 2,7 km, powstanie też sześć zbiorników podnoszenia ciśnienia wody - po dwa w Baninie, Chwaszczynie i w Skrzeszewie.

Dotację pozyskano dzięki konkursowi, który zorganizował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Projekt, który przygotowała Spółka Komunalna Żukowo przeszedł pozytywnie ocenę formalną oraz merytoryczną I stopnia uzyskując 28 punktów i znalazł się na liście jako rezerwowy. Łączna wysokość wnioskowanych dofinansowań przekroczyła ilość środków zaplanowanych w konkursie, ostatecznie jednak Żukowo zdobyło dotację.

- Ministerstwo Środowiska podjęło działania mające na celu zwiększenie dostępnych środków w ramach działania 2.3 o ok. 400 mln zł. W związku z tym projekt złożony przez Spółkę Komunalną Żukowo Sp. z o.o., który został umieszczony na licie rezerwowej, został ostatecznie zakwalifikowany do realizacji - informuje Beata Bujnowska-Kowalska, referat programów rozwojowych i inspektor ds. promocji i kontaktu z mediami.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.