Somonino. Jubileusze złotych i diametowych par

czwartek, 12 października 2017 r., 09:41
fot. nadesłane/Bernadeta Licau

Dwanaście małżeństw w gminie Somonino obchodzi w tym roku wyjątkowe jubileusze zawarcia związków. Z tej okazji dostojnych jubilatów zaproszono na uroczystość, podczas której otrzymali gratulacje od władz gminy, a także medale Prezydenta RP.

W tym roku w gminie Somonino dziewięć par świętowało 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego, natomiast trzy pary 60. rocznicę. Zgodnie z tradycją jubilatów obchodzących Złote i Diamentowe Gody zaproszono na wyjątkową uroczystość z udziałem władz gminy.

Obchody rozpoczęty mszą św. w kościele w Hopowie. Odprawił ją ks. Tadeusz Łącki, wygłaszając piękne kazanie, przekazując jubilatem życzenia i udzielając specjalnego błogosławieństwem jubilatom. Po mszy małżonków zaproszono do restauracji "Pod Żurawiem" w Egiertowie. Marian Kryszewski, wójt Somonina powitał wszystkich Jubilatów oraz zaproszonych gości.

Pary, które świętowały w tym roku Złote Gody uhonorował Prezydent RP przyznając medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Małżonków odznaczyli wraz z wójtem, Andrzej Sołtysek, przewodniczący rady gminy oraz Bernadeta Licau, zastępca kierownika USC.

Diamentowi Jubilaci otrzymali okolicznościowe medale z okazji Jubileuszu wykonane specjalnie z tej okazji. Dla wszystkich przygotowano dyplomy i upominki. Jak na taką uroczystość przystało był też tort jubileuszowy, popłynęły również życzenia długich i pogodnych lat życia w zdrowiu, zadowolenia z każdego dnia w otoczeniu najbliższych oraz doczekania kolejnych rocznic. Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze.

Diamentowe Gody obchodzili:

Henryk i Bronisława Burowie z Somonina
Bernard i Hildegarda Garscy ze Sławek
Leon i Łucja Wencel z Wyczechowa

Złote Gody świętowali:

Hubert i Maria Brillowscy z Goręczyna
Zygmunt i Maria Elgert z Borcza
Wojciech i Irena Górscy z Borcza
Stanisław i Anna Jankowscy z Goręczyna
Gerard i Janina Mering z Somonina
Kazimierz i Krystyna Milewscy z Somonina
Antoni i Krystyna Serkowscy z Rąt
Henryk i Genowefa Szwichtenberg z Goręczyna
Bernard i Agnieszka Węsiorowie z Goręczyna

Oprac. MD-Z
Info: USC Somonino

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.