Kaszubskie śpiewy w Jelonku

czwartek, 12 października 2017 r., 11:40
fot. AL

Młodzi wokaliści z terenu gminy Sierakowice zjechali w środę do Jelonka, by zaprezentować swój talent wokalny i kaszubski. W tamtejszej szkole podstawowej odbył się bowiem Festiwal Piosenki Kaszubskiej.

W środowe południe do Szkoły Podstawowej w Jelonku zjechali młodzi wokaliści z całej gminy Sierakowice, by wziąć udział w Festiwalu Piosenki Kaszubskiej. Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się rekordowym zainteresowaniem wśród uczniów.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że w tym roku aż tylu uczniów odpowiedziało na nasze zaproszenie. Do tegorocznej edycji zgłosili się przedstawiciele wszystkich zaproszonych przez nas szkół - podkreślała Ewa Kaczyńska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Jelonku.

Wykonaniom kaszubskich młodych artystów przysłuchiwała się komisja, w skład której weszli: Sławomir Bronk, Danuta Pioch oraz Maria Neubauer.

- Bardzo się cieszę, że mogę zasiadać w komisji, a zainteresowanie tegoroczną edycją konkursu jest tak duże. Jesteśmy z was dumni, że podjęliście się tego trudu przygotowania się do występu - mówił Sławomir Bronk.

Celem festiwalu była popularyzacja pieśni kaszubskich wśród dzieci i młodzieży, wymiana doświadczeń artystycznych, integracja środowiska kaszubskiego.

Patronat nad konkursem objął wójt gminy Sierakowice Tadeusz Kobiela. Organizatorami Festiwalu Piosenki Kaszubskiej była Szkoła Podstawowa w Jelonku we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sierakowicach.

Kategoria soliści przedszkola i zerówki:

1. miejsce - Iga Lehmann - "Zerówka" w Puzdrowie
2. miejsce - Hubert Bartelik - Oddział Przedszkolny w Lisich jamach

Kategoria zespołów wokalnych - przedszkola i zerówki:

1. miejsce - Samorządowe Przedszkole w Sierakowicach: Penk Zuzanna, Grzenkowicz Anna, Kobiela Anna, Milena Brzeska
2. miejsce - "0" Tuchlino: Labuda Olga, Zblewska Maja, Ratajczak Klaudia, Szulfer Joanna, Myszk Rozalia
3. miejsce - "0" Jelonko: Koszałka Alksandra, Karkowska Laura, Szutenberg Nadia, Lis Milena
wyróżnienie - Przedszkole w Mojuszu: Miotk Agata, Miotk Albert

Kategoria solistów klasy I-III:

1. miejsce - Kinga Szczypior - Szkoła Podstawowa w Kamienicy Królewskiej
2. miejsce - Marcel Konkel - Szkoła Podstawowa w Gowidlinie

Kategoria zespołów wokalnych klasy I-III:

1. miejsce - Szkoła Podstawowa w Tuchlinie: Labuda Jan, Labuda Stanisław, Czaja Tymoteusz, Bronk Marta, Bronka Agnieszka, Roszkowska Agnieszka, Mielewczyk Julia
2. miejsce - Szkoła Podstawowa w Jelonku: Damps Adrian, Kwidzińska Nikola, Pobłocka Nicola, Bronk Oliwia, Seewald Natalia, Piekarska Karolina, Klasa Alicja
3. miejsce - Szkoła Podstawowa w Lisich Jamach: Lis Małgorzata, Węsierska Anna

Kategoria solistów klasy IV-VII:

1. miejsce - Patrycja Dawidowska - Szkoła Podstawowa w Gowidlinie
2. miejsce - Julia Błonk - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sierakowicach
3. miejsce - Aneta Mielewczyk - Szkoła Podstawowa w Tuchlinie
wyróżnienie - Marcelina Urban - Szkoła Podstawowa w Kamienicy Królewskiej

Kategoria zespołów wokalnych klasy IV-VII:

1. miejsce - Szkoła Podstawowa w Mojuszu: Reiter Sandra, Dera Karolina, Polejowska Patrycja, Miotk Karolina, Miotk Natalia, Tutkowska Jagoda
2. miejsce - Szkoła Podstawowa w Tuchlinie: Niklas Paulina, Knut Maja
3. miejsce - Szkoła Podstawowa w Jelonku: Wróblewska Aniela, Reiter Zuzanna, Koszałka Oliwia, Klasa Weronika, Lejk Amelia, Mielewczyk Aleksandra
Wyróżnienie - Szkoła Podstawowa w Łyśniewie: Bulczak Katarzyna, Labuda Alicja, Majkowski Jakub, Wenta Kacper, Szczypior Julia, Leszczyńska Zuzanna, Gańska Joanna

Al

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.