Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Sierakowicach

piątek, 13 października 2017 r., 09:00
fot. nadesłane

Po raz pierwszy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach wraz z Branżową Szkołą I Stopnia i Zasadniczą Szkołą Zawodową włączyły się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Dzień Głośnego Czytania". Święto dedykowane jest Janinie Porazińskiej, autorce książek dla dzieci i młodzieży.

Tegoż dnia na holu zgromadziła się społeczność szkolna, którą powitali prowadzący imprezę: Agnieszka Wenta z kl. III LO i Przemysław Bulczak z kl. IV TA. Następnie dyrektor BSIs i ZSZ w Sierakowicach - pani Krystyna Formela podzieliła się swoimi refleksjami na temat znaczenia książki w życiu młodego człowieka, który wciąż poszukuje wartości. Czytanie otwiera człowieka na świat duchowy, pozwala zdystansować się do otaczającej rzeczywistości.

Następnie uczniowie głośno czytali "Lorda Jima". Można było - choć na chwilkę - zapomnieć o codzienności i przenieść się do świata bohaterów książki Josepha Conrada.

W części zamykającej wydarzenie pani Marzena Majcher - wicedyrektor ZSP w Sierakowicach podziękowała organizatorkom za propagowanie czytelnictwa, młodzieży za czynny udział w akcji - prawdziwy dialog z książką. Warto dodać, że inicjatorką imprezy była pani Natalia Formela - bibliotekarka BSIs, która we współpracy z nauczycielem-bibliotekarzem ZSP, Mariolą Leszczyk oraz nauczycielami języka polskiego wspólnie zorganizowały to kulturalne przedsięwzięcie.

Źródło: nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.