Zagłosuj, aby dzieci dostały 1000 książek!

piątek, 13 października 2017 r., 09:30
fot. internet/pixabay

Każdego roku 10 placówek wyłonionych w konkursie Empiku otrzymuje wybranych przez siebie 1000 książek. Do konkursu stanęła również Szkoła Podstawowa im. A. Majkowskiego w Klukowej Hucie. Głosowanie jest bezpłatne, trwa codziennie, ale tylko do 22 października. Wspólnie zapełnijmy biblioteczne półki w tej placówce.

"Tysiąc powodów by czytać" tak brzmi hasło kolejnego konkursu Empiku. Szkoły, które zdecydowały się, że wezmą w nim udział, zgłaszały się do 27 września. Ich zadaniem było przesłanie pracy konkursowej, czyli zdjęcia przedstawiającego zaaranżowaną scenkę z udziałem uczniów. Zdjęcie miało przedstawiać okładkę dowolnie wybranej książki. Ponadto należało dołączyć krótkie uzasadnienie wyboru tytułu i opis jak przebiegały przygotowania do realizacji fotografii.

Praca ze szkoły w Klukowej Hucie przedstawia baśń "Dziewczynka z zapałkami". Pod zdjęciem umieszczony jest niedługi komentarz, mówiący o tym, dlaczego wybór padł na tę lekturę.

- Wśród najpiękniejszych bajek świata... Uwielbiam baśnie, na nich się wychowałam i często sięgam po nie w swojej pracy. Dziewczynka z zapałkami - to baśń, która nie kończy się dobrze, ale porusza temat empatii, zwracania uwagi na drugiego człowieka, niesienia bezinteresownej pomocy - tak brzmi część konkursowego opisu.

- Postanowiłam wziąć udział w Waszym konkursie. Po wyborze tytułu realizowałam kolejne zadania: opracowanie treści baśni; przydzielenie ról; ćwiczenia w czytaniu ról; w projektowaniu i wykonaniu scenografii, rekwizytów oraz obsłudze sprzętu fotograficznego pomocni okazali się rodzice - czytamy dalej.

Głosujący mogą oddawać jeden głos dziennie, aż do 22 października. Jak to zrobić? Poprzez stronę www.empik.com/biblioteki. Wystarczy wybrać odpowiednią pracę konkursową i zagłosować, po wcześniejszym zalogowaniu się. Liczba głosów oddanych na daną pracę konkursową jest opublikowana, można się z nią zapoznać w Galerii Prac.

Nagrody otrzyma dziesięć bibliotek szkolnych. Będzie to tysiąc wybranych przez daną placówkę książek. Ich wartość nie może przekroczyć 25000 zł brutto.
Ponadto, dla 500 pierwszych uczestników konkursu jego organizator przekaże łącznie 500 voucherów do realizacji na stronie empikfoto.pl.

Podczas pierwszej edycji zwyciężyły między innymi: Szkoła Podstawowa nr 4 z Bielska Podlaskiego, Szkoła Podstawowa nr 1 z Choszczna, Szkoła Podstawowa nr 319 z Warszawy. Wśród zdobywców nagród była także Szkoła Podstawowa nr 40 z Gdańska. Łącznie książki otrzymało 10 placówek. Każdy głos ma znaczenie, jest szansa, że tym razem również wygra szkoła z Pomorza. A dokładnie z powiatu kartuskiego. Uczniowie z pewnością będą wdzięczni! Taka inicjatywa to znakomity sposób na to, aby wspierać czytelnictwo wśród dzieci.

BR
Na podstawie: nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.