Michalina Pazik odnosi sukcesy w jeździectwie

piątek, 13 października 2017 r., 09:50
fot. nadesłane

Michalina Pazik uprawia jeździectwo w dyscyplinie - skoki przez przeszkody. Odniosła już kilka sukcesów, między innymi bardzo dobre starty podczas zawodów regionalnych w Damaszce. Ponadto zdobyła już uprawnienia III stopnia, dzięki temu ma możliwość startów w wyższych konkursach.

Swoja przygodę z końmi zaczęła od najmłodszych lat w pobliskiej stajni w Mezowie. Na początku była to tylko rekreacja i przejażdżki raz w tygodniu. Następnie pasja przerodziła się w prawdziwe zainteresowanie jeździectwem.

Na poważnie Michalina zajęła się trenowaniem w szkółce jeździeckiej As Dream w Łapinie i obecnie ćwiczy głównie pod okiem pani Ani Skrzeszewskiej - Walter na wałachu rasy wielkopolskiej Gryf Pomorski.

Dziewczynka ma na razie na swoim koncie starty w takich wydarzeniach jak seria zawodów Jump Off Sopot i wielu imprezach regionalnych. Sezon halowy dopiero się zaczął, dlatego przed nią jeszcze sporo pracy i starów do końca roku, w tym grudniowe zawody Ogólnopolskie w Wolicy koło Kalisza.

Pod koniec wakacji Michalina zdobyła uprawnienia III stopnia w dyscyplinie skoki przez przeszkody, co daje jej możliwość startów w wyższych konkursach niż dotychczas.

W ostatnim czasie zaliczyła bardzo udane starty podczas zawodów regionalnych w Damaszce. Każdego z trzech dni zawodów wyjeżdżała do dekoracji w konkursach klasy L. Zajęła kolejno czwarte, drugie i ostatniego dnia pierwsze miejsce. Michalina miała również udane starty w dyscyplinie ujeżdżenie, uzyskując wyniki nawet ponad 60%. Jednak skoki przez przeszkody są jej główna dyscypliną.

Michalina Pazik, na co dzień uczy się w III klasie oddziałów gimnazjalnych Katolickiej Szkoły Podstawowej w Kartuzach. Praca z koniem i uzyskanie wyników w dyscyplinie jeździectwo wymaga wielu starań, wyrzeczeń i treningów. Mimo wszystko musi się też znaleźć czas na naukę i inwestowanie w swoją przyszłość. Jak się okazuje, Michalinie wychodzi to bardzo dobrze. Ostatnio otrzymała z rąk Burmistrza stypendium dla uzdolnionej młodzieży z gminy Kartuzy.


Źródło: nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.