Mistrzostwa Polski Północnej w kickboxingu udane dla grupy PCNP Rebelia Kartuzy

piątek, 13 października 2017 r., 11:11
fot. nadesłane

Kilka dni temu w klubie Fight Gym w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski północnej w kickboxingu. Na turniej zjechali przedstawiciele 7 klubów. Zawodnicy rywalizowali w trzech grupach wiekowych kadet, junior i senior.

Kaszuby reprezentowała 14 osobowa grupa PCNP Rebelia Kartuzy. Zawodnicy ze stolicy Kaszub odnieśli ogromny sukces podczas tych rywalizacji. Przywieźli 10 zwycięstw z 14 pojedynków. Był to zapewne wynik ciężko przepracowanego okresu wakacyjnego. Poniżej szczegółowe wyniki zawodów w poszczególnych grupach wiekowych.

A. Wyniki walk kadetów

W tej grupie wiekowej, pojedynki zakończyły się dla kartuskiego klubu dwoma sukcesami i jedną porażką. Armin Wilczewski (69 kg) wygrał z zawodnikiem z Ożarowa Mazowieckiego 3:0 oraz zdobył tytuł najlepszego zawodnika w grupie wiekowej kadet. Marcin Treder (74 kg) pokonał zawodnika z Gdańska 3:0. Tymczasem Bartłomiej Dawidowski (64 kg) przegrał 0:3 z zawodnikiem z Ożarowa Mazowieckiego.

B. Wyniki rywalizacji juniorów

Tu także jest się czym pochwalić. Agata Trepczyk (60 kg) wygrała 3:0 z zawodniczką z Wejherowa. Taki sam wynik osiągnęła Anita Cybula (50 kg). Następnie zawodnik z grupy Rebelia Kartuzy, Bartłomiej Arent (74 kg) wygrał z zawodnikiem ze Starogardu Gdańskiego. Pokonana została jednak Jagoda Strzyżewska (65 kg), która przegrała z zawodniczką z Wejherowa.

C. Rywalizacja seniorska

W tej grupie wiekowej wzięło udział aż siedmiu zawodników z kartuskiego klubu. Byli to sami mężczyźni. Wynikiem 3:0 swój zwycięski pojedynek zakończył Joachim Żołnowski (94 kg), pokonał zawodnika z Gdańska. Taki sam rezultat uzyskał Kamil Mateja (69 kg) w walce z zawodnikiem ze Starogardu Gdańskiego. Ponadto 3:0 wygrali Bartłomiej Leykowski (84 kg) i Adam Kryszewski (79 kg), który był lepszy od zawodnika z Gdańska. Także sukcesem 3:0 zakończyło się starcie Tomasza Wysockiego (94 kg) z zawodnikiem z Prabut. Walkę przegrał tymczasem Damian Jóskowski (89 kg), lepszy od niego był zawodnik z Kwidzyna. Pokonany został również Karol Weyer (84 kg) - wynik starcia 0:3.

Następny sprawdzian z walk turniejowych czeka zawodników w Szczecinie, gdzie wystąpią w prestiżowych zmaganiach konfrontacji sztuk walki Polish Fighter Cup. Życzymy kolejnych sukcesów.

BR

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.