Lisie Jamy. Pożar w stodole - 42-latek podtruty dymem

piątek, 13 października 2017 r., 15:04
fot. AL

W piątkowe popołudnie strażacy interweniowali w Lisich Jamach (gm. Sierakowice), gdzie najprawdopodobniej wskutek nieostrożności posługiwania się ogniem przez osoby nieletnie, zapaliła się słoma w stodole. 42-latek, który podjął próbę samodzielnego ugaszenia pożaru, podtruł się dymem i trafił do szpitala.

Zgłoszenie o pożarze stodoły w Lisich Jamach dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kartuzach otrzymał w piątek przed godziną 14.

- Najprawdopodobniej wskutek nieostrożności osób nieletnich podczas posługiwania się ogniem otwartym zapaliła się słoma składowana w stodole. Próbę ugaszenia ognia przy pomocy węża ogrodowego podjął 42-latek. Mężczyzna podtruł się gazami pożarowymi. Poszkodowany został zabrany przez zespół ratownictw medycznego do szpitala - informuje asp. sztab. Kazimierz Gliniecki, dowodzący akcją gaśnicza.

W stodole składowany był również opał. Nie został jednak objęty pożarem.

W akcji gaśniczej uczestniczyło sześć zastępów strażaków z OSP Sierakowice, OSP Kamienica Szlachecka, OSP Borzestowo oraz JRG Kartuzy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.