Studencie, powalcz o stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego!

sobota, 14 października 2017 r., 10:00
fot. internet/pixabay

Ogłoszony został przez Zarząd Województwa Pomorskiego nabór wniosków o przyznanie stypendiów dla studentów na rozpoczęty właśnie rok akademicki 2017/2018. Co trzeba zrobić, aby uzyskać takie stypendium? Gdzie i do kiedy należy składać wnioski?

- Maksymalna wysokość stypendium dla żaka wynosi 380 zł miesięcznie. Przyznawane jest ono na okres 9 miesięcy. Mogą się o nie ubiegać osoby kontynuujące studia pierwszego i drugiego stopnia oraz studia magisterskie, zarówno na uczelniach publicznych, jak i prywatnych - informuje Michał Piotrowski, Rzecznik Prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

- Warunkiem jego przyznania jest średnia ocen nie mniejsza niż 90% średniej możliwej do uzyskania na danym kierunku, a także znaczące osiągnięcia naukowe lub artystyczne. Stypendium przeznaczone jest dla studentów mieszkających na terenie województwa pomorskiego (wystarczy deklaracja - zameldowanie nie jest wymagane) - dodaje Michał Piotrowski.

Ponadto dodatkowe punkty można otrzymać za studiowanie na pomorskiej uczelni. Urząd Marszałkowski chce w ten sposób zachęcić żaków do stawiania na Pomorze.

- Punktowana jest też aktywność naukowa, artystyczna lub sportowa wnioskującego, np. publikacje w czasopismach branżowych, wystąpienia na konferencjach, zgłaszane patenty i wzory użytkowe oraz nagrody i wyróżnienia w konkursach - zaznacza Michał Piotrowski.

Inne warunki zdobycia stypendium, a także szczegóły dotyczące sposobu obliczania średniej ocen studenta znajdują się w regulaminie przyznawania pomocy materialnej dla studentów).

Dwa tygodnie na składanie wniosków

Bardzo ważną datą jest tu 27 października br. Do tego dnia można składać wnioski o stypendium. Decydująca będzie data stempla wpływu do Kancelarii Ogólnej Urzędu. Warto o tym pamiętać!

Miejsce składania wniosków

W pierwszej kolejności należy wypełnić formularz w elektronicznym generatorze wniosków. Następnie wydrukowany wniosek, a także załączniki składa się w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałka Województwa Pomorskiego (80-810 Gdańsk, ul. Okopowa 21/27). Można to zrobić osobiście w urzędzie, w godzinach 7.45-15.45. Drugą opcją jest wysłanie wniosku pocztą. W takiej sytuacji należy w odpowiedni sposób opisać kopertę: "Wniosek o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla studentów - mieszkańców województwa pomorskiego (Departament Rozwoju Gospodarczego)".

Wniosek o stypendium musi być wypełniony w generatorze wniosków dostępnym na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Ponadto generator wniosków znajduje się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, w zakładce "Ogłoszenia i komunikaty".

Oprócz tego ci, którzy będą mieli pytania związane z naborem wniosków, mogą uzyskać rozwiązanie problemu drogą telefoniczną lub mailową.

Informacji udzielają:

Martyna Rompa - tel. 58 32 68 311,
Monika Radziszewska - tel. 58 32 68 712,
sekretariat Departamentu Rozwoju Gospodarczego - tel. 58 32 68 300,
faks 58 32 68 303, drg@pomorskie.eu.  

BR

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.