Od poniedziałku kolejna zmiana organizacji ruchu w centrum Kartuz

piątek, 13 października 2017 r., 15:44
fot. nadesłane/UM Kartuzy

W poniedziałek o godzinie 6.00 rano w centrum Kartuz zostanie wprowadzony drugi etap zmian w organizacji ruchu. Jest to niezbędne dla przeprowadzanych prac rewitalizacyjnych na ul. Dworcowej i przy Rynku. Urząd apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności podczas jazdy w tym rejonie, śledzenie znaków i dostosowanie się do zmian.

W związku z toczącymi się pracami rewitalizacyjnymi na ul. Dworcowej i w rejonie Rynku w poniedziałek od samego rana wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Skręt z ulicy Kościuszki na wysokości wjazdu na Rynek będzie możliwy wyłącznie w prawo, nie jak teraz w obie strony. Dodatkowo kierowcy proszeni są o nieparkowanie na wysokości Cukierni Janca.

Ulica Bielińskiego na okres prac będzie dwukierunkowa - czasowo zlikwidowane zostaną miejsca postojowe. Skręt w Bielińskiego będzie możliwy tylko od strony ulicy 3 Maja, z prawego jej pasa (jadąc w stronę stadionu). Bielińskiego będzie tzw. "ślepą ulicą" - prosimy o wjeżdżanie w nią wyłącznie mieszkańców pobliskich domów oraz dostawców. Będzie służyła także parafii oraz mieszczącej się przy niej szkole. Skręt z Bielińskiego w ulicę Dworcową i następnie Kolejową będzie niemożliwy.

- Apelujemy do wszystkich kierowców o niepozostawianie samochodów w centrum Kartuz. Prosimy o pozostawianie aut na parkingach oddalonych od centrum, np. przy ul. Kolejowej czy 3 Maja. Przepraszamy za powstałe utrudnienia i jednocześnie dziękujemy za wyrozumiałość - informuje Urząd Miejski.

Zmiany przedstawiono na załączonych w galerii mapkach.

Oprac. MD-Z
Info: UM Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.