Chmieleński ośrodek kultury walczy o nowoczesną świetlicę multimedialną. Pomóż i zagłosuj!

sobota, 14 października 2017 r., 13:47
fot. archiwum

Laptopy z oprogramowaniem, telewizor LCD, konsola PlayStation4 - to tylko niektóre ze sprzętów, jakie otrzymać może Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie, jeśli uzyska odpowiednią liczbę głosów w konkursie Orange. Dzięki wygranej w chmieleńskiej placówce może powstać nowoczesna pracownia, która ma być miejscem integracji i spotkań. Aby tak się stało potrzebne są głosy internautów i mieszkańców. Możesz pomóc jednym kliknięciem - przyłącz się do akcji i zagłosuj.

Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie bierze udział w konkursie Fundacji Orange. W jego ramach w całej Polsce powstanie 25 nowoczesnych świetlic multimedialnych - tzw. Pracowni Orange. Zostaną wyposażone w sprzęt o wartości około 30 tys. zł - trzy laptopy z oprogramowaniem, wielki telewizor LCD, konsola PlayStation 4, zestawy LOFI Robot, urządzenie wielofunkcyjne, zestaw mebli, a w nim: 3 biurka, 3 kontenerki, 10 krzeseł, stół, półki, szafka do konsoli, stoliki, 2 siedziska, 2 ławki tapicerowane, 3 biblioteczki, kaseton podświetlany i okablowanie. W konkursie startuje ponad 60 uczestników. Aby Chmielno mogło wygrać niezbędne są głosy internautów. W sobotę chmieleński GOK plasował się na dziewiątym miejscu.

Jak informuje GOK, pracownia ma być wspólną przestrzenią szczególnie dla dzieci, młodzieży i osób starszych oraz rolników i ich domowników.

- Pracownia będzie miejscem spotkań, integracji, szkoleń, mini konferencji, warsztatów. Stawiamy na projekty międzypokoleniowe. Młodzież z tworzącego się u nas Wolontariatu Cyfrowego (efekt projektu zrealizowanego w okresie VI-IX br. pt. "Aktywni przez @"), będzie zapoznawać osoby starsze z technologiami cyfrowymi. Wolontariat będzie realizować także zajęcia dla dzieci np. z budowania robotów. Na wakacje podjęliśmy w tym zakresie współpracę ze studentami programu "Projektor" - informuje GOK na konkursowej stronie.

Na Chmielno można zagłosować tutaj. Z jednego adresu e-mail i konta na facebooku dziennie można oddać jeden głos. Głosowanie kończy się 20 października.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.