Policjanci zatrzymali nastoletniego dilera i jego dostawcę

poniedziałek, 16 października 2017 r., 11:58

Aż 100 gramów marihuany miał przy sobie 18-letni mężczyzna zatrzymany przez kartuskich policjantów w czwartek. Funkcjonariuszom szybko udało się ustalić, kto dostarczył nastolatkowi tak dużą ilość narkotyków to 30-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego.

W czwartek funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki volvo. Z uzyskanych wcześniej przez policjantów informacji wynikało, że osoby podróżujące pojazdem mogą mieć przy sobie narkotyki.

- Samochodem podróżowało dwóch mieszkańców powiatu kartuskiego - 32-latek i 18-latek. Pierwszy prowadził pojazd nie posiadając uprawnień, drugi natomiast miał przy sobie prawie 100 gramów marihuany. Starszy z mężczyzn odpowie za kierowanie bez uprawnień, natomiast młodzego zatrzymano - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

W toku dalszych czynności kryminalnym udało się dotrzeć do kolejnej osoby - 30-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. Jak się okazało mężczyzna odpowiadał za sprzedawanie znacznych ilości narkotyków nastolatkowi, które ten następnie rozprowadzał dalej.

- Zarówno osiemnastolatka, jak i trzydziestolatka zatrzymano. Decyzją sądu młodszy z mężczyzn spędzi w areszcie dwa miesiące, a starszy trzy miesiące - powiedziała Jarosława Krefta.

Mężczyźni odpowiedzą nie tylko za posiadanie narkotyków, ale też ich za ich udzielanie.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.