Nauczyciele ze Wzgórza nagrodzeni przez Ministra Edukacji Narodowej

poniedziałek, 16 października 2017 r., 13:18
fot. nadesłane/ZSZiO w Kartuzach

Małgorzata Klasa, Justyna Kluge, Klaudia Kamińska-Zwara, Magdalena Fryt oraz Roman Pytka - to nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach, którzy uhonorowani zostali podczas wojewódzkich obchodów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Wojewódzka gala wręczenia nagród i medali zasłużonym i wyróżniającym się nauczycielom odbyła się w piątek, 13 października w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. W gronie wyróżnionych, odznaczonych i nagrodzonych znaleźli się także nauczyciele z kartuskiego "Wzgórza".

Małgorzata Klasa odebrała z rąk Pomorskiego Kuratora Oświaty nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za wieloletnie osiągnięcia ogólnopolskie z finansów i rachunkowości młodzieży kształcącej się w Technikum Ekonomicznym w Kartuzach. Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty za pracę wychowawczą i wolontariat, w który angażuje się coraz większa liczba młodzieży otrzymała Justyna Kluge.

Ponadto trzej nauczyciele odznaczeni zostali Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Klaudia Kamińska-Zwara uhonorowana została nim za koordynowanie praktyk uczniów francuskich w Kartuzach, z kolei Magdalena Fryt za przybliżenie Europy do Kartuz poprzez organizowanie i wyjazdy młodzieży z Technikum Nr 2 na praktyki zawodowe do Wielkiej Brytanii i Francji. Roman Pytka odznaczony został za sukcesy sportowe młodzieży tej szkoły.

AL
info. ZSZiO w Kartuzach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.