Uczniowie z kartuskiego "Wzgórza" po raz kolejny podbijają Europę

wtorek, 17 października 2017 r., 11:50
fot. nadesłane/ZSZiO w Kartuzach

W minionym tygodniu zakończył się dwutygodniowy staż dwunastoosobowej grupy uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach, którzy w ramach projektu "Małe miasto w wielkim świecie - staże zagraniczne uczniów z kartuskiego Wzgórza" zdobywali doświadczenie zawodowe we Francji.

Grupę stanowiło ośmioro uczniów z klasy trzeciej Technikum nr 2 zawód technik handlowiec, tj. Aleksandra Bronk, Alicja Hallmann, Winicjusz Kaminski, Paulina Magulska, Oliwia Nojmiler, Paulina Sikora, Michał Stefanowski i Patrycja Szczesna oraz czworo z klasy trzeciej Zasadniczej Szkoły Zawodowej zawód sprzedawca, tj. Roksana Bobkowska, Martyna Cyman, Barbara Hinc i Wojciech Hinca. Opiekunem grupy był nauczyciel języka angielskiego Arkadiusz Ulenberg.

Podczas wyjazdu uczniowie przede wszystkim pracowali w lokalnych sklepach Bergerac, miasta w południowo - zachodniej Francji, poznając techniki handlu i sprzedaży. Nie zabrakło również czasu na poznawanie ludzi, odkrywanie kultury regionu oraz, co w ocenie opiekuna grupy najważniejsze, na pogłębianie umiejętności językowych. To bardzo cenne doświadczenie, kiedy uczniowie po prostu muszą posługiwać się językiem angielskim i bazując na swojej wiedzy ciągle pogłębiają językowe kompetencje.

Dzięki projektowi młodzież mogła zwiedzić nie tylko Bergerac, ale również okolicę. W programie nie zabrakło wizyty w szkole Jean Chapelle, z którą nasza szkoła współpracuje od 8 lat, zwiedzania winnicy Monbazillac oraz miasteczka Sarlat i rejsu rzeką Dordogne. Przepiękna okolica dostarczyła całej grupie niezapomnianych wrażeń.

"Jestem dumna z moich uczniów, że wracają ze stażu z celującymi ocenami, a francuscy pracodawcy są zadowoleni z ich pracy" - powiedziała dyrektor szkoły Grażyna Maczulis.

Parę dni temu kolejna grupa młodzieży z kartuskiego "Wzgórza" opuściła Polskę. Tym razem są to uczniowie klasy trzeciej Technikum nr 2 zawód technik informatyk, którzy odbywają staż w Anglii. Opiekunami grupy są nauczycielki języka angielskiego Sylwia Klaman i Magdalena Fryt - koordynator całego projektu.

nadesłane/ZSZiO w Kartuzach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.