W "Milionerach" padło pytanie za milion - usłyszał je mieszkaniec Banina

wtorek, 17 października 2017 r., 12:23
fot. internet/player.pl

"Co według Leszka Kołakowskiego jest sklepieniem domu, w którym duch ludzki mieszka?" - tak brzmiało pytanie warte milion złotych, które w programie "Milionerzy" pada niezwykle rzadko. Usłyszał je Remigiusz Skubisz - mieszkaniec Banina. Do dwunastego pytania dotarł zachowując jedno koło ratunkowe.

Jakiś czas temu pisaliśmy o Piotrze Szyca z Borucina, dziennikarzu Radia Kaszebe, który w programie "Milionerzy" wygrał 75 tys. zł. Od środy na ekranach podziwiać mogliśmy zmagania kolejnego mieszkańca powiatu kartuskiego. Remigiusz Skubisz z Banina w grze poradził sobie tak dobrze, że dotarł do dwunastego pytania zachowując jedno koło ratunkowe - pytanie do publiczności.

Remigiusz Skubisz to mieszkający w Baninie, pracownik branży IT. Z wykształcenia jest historykiem - skandynawistą. W środę rozpoczął grę o milion. Wykazał się ogromną wiedzą i umiejętnością analitycznego myślenia, bez większych problemów przeszedł eliminacje, a następnie odpowiadał prawidłowo na kolejne padające w programie pytania. Zadanie eliminacyjne rozwiązał w niewiele ponad pięć sekund. Pewnie przeszedł przez kolejne pytania. Z pierwszego koła ratunkowego - telefonu do przyjaciela skorzystał dopiero przy pytaniu o gwarantowane 40 tys. zł. Dotyczyło jarzębu pospolitego. Z kolejnymi pytaniami również poradził sobie bez większych problemów - docierając do tego najważniejszego - wartego milion złotych. Zachował na ten moment jedno koło ratunkowe - pytanie do publiczności.

- Są duże nerwy, nie da się ukryć, ale staram się też patrzeć na pozytywy pozycji, w jakiej się znalazłem. Nie zejdę poniżej 40 tysięcy, zawsze mogę też zrezygnować w razie gdybym nie znał odpowiedzi, choć nie ukrywam, że pewnie będzie mnie trochę kusiło, by przyszarżować - mówił Remigiusz Skubisz przed usłyszeniem pytania.

Pytanie za milion dotyczyło filozofii i brzmiało tak: "Co według Leszka Kołakowskiego jest sklepieniem domu, w którym duch ludzki mieszka?". Rozum, Bóg, Miłość, Czas - to odpowiedzi, z których mógł wybierać.

- Gdybym był filozofem i miałbym udzielić odpowiedzi na pytanie uznałbym, że rozum jest sklepieniem takiego domu, ale jest to pytanie, w którym każdy z wariantów dałby się obronić i umotywować. Gdybyśmy tutaj podstawili każde z tych stwierdzeń pasowałoby w ten czy inny sposób do tego zdania. Nie jestem znawcą myśli Leszka Kołakowskiego ani filozofii, więc zrezygnuję z gry - mówił uczestnik.

Remigiusz Skubisz ostatecznie zakończył grę wygrywając 500 tys. zł.

Odcinek z pytaniem za milion zobaczyć można na player.pl.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.