Chmielno. Trwa nabór wniosków o stypendia dla studentów

wtorek, 17 października 2017 r., 13:08
fot. archiwum

Mieszkańcy gminy Chmielno, którzy studiują i osiągają bardzo dobre wyniki w nauce mogą ubiegać się o stypendium w wysokości 800 zł. Nabór wniosków kończy się z ostatnim dniem października.

Stypendium jest formą pomocy materialnej dla najzdolniejszych studentów mieszkających na terenie gminy Chmielno. Powinno sprzyjać rozwojowi uzdolnień i zainteresowań. Ma być też czynnikiem motywującym i zachęcać młodych mieszkańców gminy do podejmowania studiów.

Stypendium przyznawane jest niezależnie od sytuacji materialnej studenta. Osoby, które chcą się o nie ubiegać mogą być studentami zarówno studiów stacjonarnych, jak i zaocznych - I lub II stopnia bądź jednolitych magisterskich.

Warunkiem przyznania stypendium jest również średnia ocen z zaliczeń i egzaminów nie niższa niż 4,5 uzyskana w roku akademickim poprzedzającym złożenie wniosku.

Wnioski składać mogą rektorzy, dziekani i rady wydziałów wyższych uczelni. Formularze można znaleźć tutaj. Nabór wniosków trwa do 31 października.

Wysokość stypendium dla jednego studenta wynosi 800 zł.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.