Kolejni przedsiębiorcy w gronie Zasłużonych dla Gminy Sierakowice

wtorek, 17 października 2017 r., 19:42
fot. AL

Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Sanitarne i Remontowo-Budowlane "Skibiński" oraz Ubojnia Drobiu Gosz zostali tegorocznymi laureatami nagrody "Zasłużony dla Gminy Sierakowice". Właściciele tychże firm odebrali statuetki podczas wtorkowej sesji Rady Gminy Sierakowice.

Wręczenia statuetek następcą firmy Gosz i Skibiński dokonał przewodniczący Rady Gminy Sierakowice Zbigniew Suchta. Słów uznania w kierunku działalności tych przedsiębiorstw na rzecz gminy nie szczędził z kolei wójt Tadeusz Kobiela.

- Należy podkreślić, że te firmy od wielu lat wspierają szereg poczynań samorządu, szczególnie na niwie kultury, jak i w sytuacjach, gdy trzeba iść komuś z pomocą. Te firmy nigdy nie odmawiały pomocy. Udzielania wsparcia zaczęli już nieżyjący twórcy tychże firm - Jan Gosz i Mieczysław Skibińki. Te osoby rozpoczęły tę pomoc, a co jest godne podziwu, młodzi następcy tę działalność kontynuują. Wierzę, że będzie tak nadal - podkreślał wójt gminy Sierakowice Tadeusz Kobiela.

- Dziękuję wam za to wsparcie, pracę, jak i przekazanie sowitych, pokaźnych środków na różne cele. W imieniu całego samorządu, administracji, proszę przyjąć wyrazy najwyższego uznania za to co czynili wasi uczniowie, a wy teraz kontynuujecie - dodawał.

Przypomnijmy, że przyznawanie tytułów "Zasłużony dla Gminy Sierakowice", jak i "Zasłużony Obywatel Gminy Sierakowice" reaktywowano w ubiegłym roku. Po wieloletniej przerwie w nadawaniu tych honorowych nagród, w 2016 roku do grona "Zasłużonych dla Gminy Sierakowice" dołączyły firmy BAT i Lis, zaś do "Zasłużonych Obywateli Gminy Sierakowice" Danuta Pioch.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.