Sierakowice. Laureaci konkursu Piękna Wieś nagrodzeni

środa, 18 października 2017 r., 10:29
fot. AL

Choć laureatów tegorocznej edycji gminnego etapu konkursu Piękna Wieś poznaliśmy już w lipcu, to z uwagi na sierpniową nawałnicę dopiero podczas wtorkowej sesji wręczono jego zwycięzcom nagrody i dyplomy. Przypominamy też, że tytuł najładniejszej miejscowości zdobyło prężnie rozwijające się Puzdrowo, natomiast w kategoriach najbardziej zadbanych zagród najwyżej oceniono - Marię Bigus i Violettę Sawko.

W tym roku odbyła się już 24. edycja Konkursu Piękna Wieś Pomorska. Główną ideą konkursu jest ochrona i poprawa wartości krajobrazu przyrodniczego oraz kulturowego pomorskich wsi i jakości życia na wsi, a także podniesienie atrakcyjności wypoczynkowej obszarów wiejskich oraz aktywizacja i integracja społeczności lokalnej.

Konkurs organizowany jest w trzech etapach - gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Odbywa się w dwóch kategoriach - wsi i zagrody rolniczej. Gmina Sierakowice dodatkowo nagradza też kategorię zagród nierolniczych, te jednak, nie biorą udziału w dalszych etapach konkursu.

W tym roku do konkursu przystąpiło 11 właścicieli zagród rolniczych i tylu samo zagród nierolniczych, a także cztery wsie. Tytuł najpiękniejszej zdobyło Puzdrowo.

- Chciałbym wyrazić swoje słowa uznania dla wszystkich tych, którzy zostali uhonorowani dyplomami. Jakże miło jest przejeżdżać obok zadbanych, uporządkowanych posesji. Wiem, ileż to kosztuje pracy. O tym najlepiej wiedzą panie, które z reguły przyczyniają się wyglądu posesji. Uważam, że pod względem dbania o nasze zagrody, jesteśmy coraz bliżej mojego, bawarskiego ideału. Dlatego szczególnie do pań kieruję słowa uznania za dbałość o posesje - podkreślał wójt gminy Sierakowice, Tadeusz Kobiela.

Wyniki konkursu w kategoriach zagród:

Najpiękniejsze zagrody rolnicze:
1. miejsce - Maria Bigus z Gowidlina
2. miejsce - Sabina i Andrzej Krefta z Kamienickiego Młyna
3. miejsce - Iwona i Jacek Wenta z Gowidlina

Wyróżnienia:
Dorota i Wojciech Gosz z Kamienickiego Młyna
Irena i Henryk Ramczyk z Ameryki

Najpiękniejsze zagrody nierolnicze:
1. miejsce - Violetta Sawko z Kamienicy Królewskiej
2. miejsce - Danuta Kłobukowska z Gowidlina
3. miejsce - Hanna Płotka z Sierakowice

Wyróżnienia:
Grażyna Neumiler z Kamienicy Królewskiej
Teresa Formela z Gowidlina

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.