Egiertowo. Pierwszoklasiści przyjęci w poczet społeczności szkolnej

czwartek, 19 października 2017 r., 11:36
fot. AL

Ponad 30 uczniów Szkoły Podstawowej w Egiertowie w czwartkowy poranek pasowano na członków szkolnej społeczności. Zanim pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i przeszli swój pierwszy poważny szkolny rytuał - pasowanie, zaprezentowali przybyłym na uroczystość gościom to wszystko, czego nauczyli się przez pierwsze miesiące w murach szkoły. Recytowali więc wiersze i śpiewali piosenki.

Choć po raz pierwszy progi Szkoły Podstawowej w Egiertowie przekroczyli z początkiem września i już niemal dwa miesiące zasiadają w szkolnych ławkach, dopiero dziś oficjalnie stali się uczniami tamtejszej placówki. Mowa o ponad 30 pierwszoklasistach z Egiertowa, którzy w czwartek uroczyście ślubowali być dobrym uczniem. Pasowania na wychowanka egiertowskiej szkoły dokonała dyrektor Iliada Kwaszyńska.

W uroczystości wzięli też udział wójt gminy Somonino Marian Kryszewski oraz rodzice i dziadkowie pierwszoklasistów, którzy z dumą podziwiali swoje pociechy podczas przygotowanego przez nich występu artystycznego. Najmłodsi uczniowie tańczyli, śpiewali i recytowali. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Warto dodać, że tegoroczni uczniowie są pierwszym rocznikiem, którzy ślubowali na sztandar szkoły.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.